
V sobotu 9.5. jsme na našem domácím kbelském hřišti
přivítaly tým Mnichovických holek. Byl parný den a nás bylo deset
s gólmankou, měly jsme tedy jen jednu hráčku na střídání. Děvčata z
Mnichovic do naší branky nasázela celkem sedm gólů, a my s jednou hráčkou
navíc nedokázaly dát ani jeden. Utkání tedy skončilo výhrou Mnichovic.
Ve středu 13.5. jsme jely do Plzně odehrát přeložený zápas původně plánovaný na 2.5. Jenže kvůli prodlouženému víkendu bylo hodně hráček pryč a my bychom nemohly nastoupit v přijatelném počtu hráček. S Liticemi jsme hrály od 19:00. Bylo nás opět deset tedy jedna na střídání. Hrálo se na obou stranách hřiště, ale Litice byly lepší a jejich útoky směrem na naši bránu dokázaly proměnit. My jsme měly ale také několik rohů a akcí dopředu z nich jsme však proměnily pouze dvě, a to díky Johy Sitárové a Ádě Šplíchalové. Konečný stav zápasu byl tedy 10:2 pro Litice.
Náš poslední venkovní zápas sezóny jsme odehrály v sobotu
16. 5. 2026 opět na našem domácím hřišti. Na konec nás čekal tým pragováckých
holek, kterých bylo pomalu dvakrát více než nás, přesněji třináct. Nás bylo
přesně osm + gólmanka a celých 60 minut jsme hrály bez střídání. To se promítlo
do hry, hrály jsme také defenzivněji, jelikož jsme se nechtěly unavit hned v
úvodu utkání. Góly jsme dostávaly nejen ze zbytečných chyb, jako například
volné hráčky v našem kruhu, ale také z pěkných střel soupeřek na naši bránu. My
jsme však nezahálely a udělaly si také pár útočných akcí směrem vpřed, a
dokonce jsme měly i roh, ale nic neskončilo gólem. Výhra náležela Pragovce.
Tereza Švecová