Pozvánka na seminář „Správná výživa mladých výkonnostních sportovců“

Vážení rodičové našich hráčů,

Rádi bychom Vás informovali, že v rámci soustředění proběhne „Seminář o správné výživě mladých, výkonnostních sportovců“, který pro nás zajišťuje Výživový institut s.r.o.. 

Semináře proběhnou dva, vždy od 15:30 do cca 16:30 a to pro každý turnus soustředění zvlášť . Pro Turnus I. (U12, U14 děvčata a U10) 22.8.2020 a pro Turnus II.  (U12, U14 kluci) 16.8.2020 a budou se konat na hřišti.

Jsme přesvědčeni, že je velice důležité, aby byl kvalitní tréninkový proces doplněn i správnou výživou, resp. aby nevhodnou nebyl degradován. Proto již skladba stravování v rámci soustředění, byla s Výživovým institutem konzultována a dle jejich doporučení nastavena. Pochopitelně s přihlédnutím k rozpočtu. 

Předesíláme, že se rozhodně nebudeme pouštět do nějakých „extremistických“ jídelníčků s vážením každého gramu kalorií, nutit hráče požívat drahé, nepoživatelné preparáty apod.

Cílem tohoto „Semináře“ je vhodnou formou hráčů sdělit, že je úzká vazba mezi sportovním výkonem a správným stravováním. Naučit je uvědomit si, co jejich tělo potřebuje a jak tyto potřeby naplnit a to nejen během soustředění, ale v rámci možností a v rozumné míře i během celého roku.

Z tohoto důvodu jsme zvolili spolupráci s Výživovým institutem s.r.o., kdy paní lektorka je sama matkou syna, ve věku našich hráčů, aktivního, výkonnostního sportovce, má zkušenosti s presentací této problematiky takto starým, mladým dětem a dlouhodobě spolupracuje se mnoha sportovními oddíly a vrcholovými sportovci jako je např. Floorbal Chodov, FBŠ Bohemians nebo i s kolegy pozemkáři s HC1946 Praga a mnohými dalšími.

Věříme, že i takovéto akce přimějí naše hráče k poznání, že ve vyšších věkových kategoriích provozují výkonnostní sport (nikoliv zájmový kroužek), který si prostě žádá svoje a to nejen v tréninku. 

Naším cílem a trvalou snahou je a bude pokračovat v řešení správné životosprávy hráčů, minimálně během tréninků, zápasů a soustředění, kdy na ně má klub vliv. 

Budeme velice rádi, když se v hojném počtu těchto seminářů zúčastníte i Vy rodiče.  A ještě raději budeme, když nám, ale hlavně Vašim dětem, v této snaze pomůžete. Jde hlavně o jejich zdraví a až pak o výkony.

Předem děkujeme za Vaši podporu, spolupráci a účast na semináři.

Za Výbor PHSK

David Boháč

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..