Premiéra starších žákyň na Slávii

Poprvé v historii oddílu TJ Sokol Kbely odehrály starší žákyně zápas bez toho, aniž by s námi hostovaly hráčky z jiného oddílu nebo my hostovali v jiném.

Hned úvodu je však nutné konstatovat, že situace s „ženskou složkou“ se nevyvíjí podle plánu. Od jara se snažíme sehnat trenéra a oslovených lidí se neřku-li blíží k desítce. Tato kategorie není jednoduchá a s ohledem na lokaci Kbel, je pro mnohé trenéry dojíždět nad rámec sil, a raději nám po rozvažování vždy řeknou „raději ne“, než aby zklamali očekávání.

Nicméně jeden úlovek se nám povedl, a i když to bude pro něj nesmírně obtížné, dohodli jsme se, že to spolu napůl distančně zkusíme, ale v tomto prvním ligovém duelu proti Slávii, který se odehrál v sobotu 4. září 2021, musel zaskočit Dušan Hrazdíra (autor textu).

Dopředu zde deklaruji, že obsah mého pohledu na to, co se dělo na hřišti je ryze a čistě subjektivní a objektivitu je třeba v tomto případě hledat u nezúčastněných diváků. Tento tým nemá vysoké ambice a ani mít nemůže. Do zápasu nastoupil oslaben, hrály jsme bez střídání, s mladšími žákyněmi, navíc proti největšímu favoritu soutěže a proto jsem ze začátku navrhl sestavu přizpůsobenou herní úrovni jednotlivých hráček.

Možná to i fungovalo, ale bylo jasně cítit, že to holkám na nezvyklých herních postech nevyhovuje, byly pod stresem a postupně si sestavu upravovaly tak, kde se cítili nejlépe. Na to, že pro tři hráčky to byla na velkém hřišti premiéra, skončila půlka 4:0.

Zápas to byl velice obtížný, a nesmírně fyzicky i psychicky náročný. Vyčerpání bylo doslova hmatatelné. Holky prohrály 17:0 a drtivá většina branek byla způsobena chybami v rozehrávce, nicméně fascinovala mne Klára v brance, která svými akrobatickými zákroky mnohdy zablokovala jasné brance, nebo Slávie potřebovala čtvrtý pokus z útoku, aby dokázala dostat míček do branky. A fascinovala mne vůle holek dohrát to. Nevzdávat. Přes vyčerpání, bolest a slzy si myslím se ctí dokázaly, že je v nich neskutečná vůle….

Ve dvou momentech jsme hráli oslabení, jednou, když Vála musela na střídačku se obstříknout a odfrknout, podruhé, kdy Klára musela opustit branku, protáhnout záda a dát se do kupy. A vrátila se zpět!

Pokud z celkového herního času 60 minut bez střídání vytrhneme momenty plné chyb a nepřesností, zbyde mi minimálně 35 minut krásného herního projevu. Tato sezóna bude velice náročná.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..