Tým starších žákyň se vydal tentokrát na hřiště soupeře. Tím nám byla děvčata z Pragy. Mezi oběma týmy je zdravá rivalita a tak o předzápasové kamarádské hecování nebyla nouze.

 

Po úvodním hvizdu se naše hráčky poměrně rychle dostaly do velice slibné šance. Bohužel se ji nepodařilo proměnit a iniciativu pomalu přebíral soupeř. Zodpovědná práce v obraně nám pomohla a i naše děvčata ustála prvotní tlak soupeře, byť za cenu ubránění několika trestných rohů. Na konci první čtvrtiny přišlo první výraznější zaváhání obrany a soupeřky jej nekompromisně (byť s notnou dávkou štěstí) využily ve svůj prospěch a vsítily první branku utkání.

Od druhé čtvrtiny se obraz hry změnil a oba týmy se přetahovaly doslova o každý metr hřiště. Byl to, bohužel, opět soupeř, který využil našeho zaváhání před vlastní gólmankou a navýšil svůj náskok ve skóre.

Následující, třetí čtvrtina nám ukázala, že děvčata jsou schopna se dostat do šancí a chybělo mnohdy opravdu málo, aby je proměnila. Hrál se pohledný hokej a chvílemi soupeř čelil souvislému tlaku. Toto úsilí přesto nevedlo ke snížení stavu utkání.

 Poslední čtvrtina – poslední šance na zvrat. Děvčata se do soupeřek zakousla a výsledkem byla snižující branka. Bohužel jen o pár minut později si vzaly hráčky Pragy dvoubrankové vedení zpět. Náš tým se s tím ale nehodlal smířit a téměř vzápětí jsme opět snížily na rozdíl jediné branky. Srovnání viselo ve vzduchu, děvčata se snažila ale jak to tak bývá, přemíra snahy někdy vede k přesně opačnému výsledku. V poslední minutě utkání se podařilo hráčkám Pragy opět skórovat.

Výsledek 2:4 z pohledu našeho týmu není takový jaký bychom si přáli, nicméně s předvedenou hrou jsme v zásadě spokojeni, bojovnost a vůle vítězit nám nechybí. Vše ostatní jsou věci, které mají řešení v další přípravě.

Děvčata děkujeme

Tým trenérů U15D


Fotogalerii naleznete na zde

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..