První body starších žáků

V sobotu 10.9. se rozjela soutěž starších žáků. Všechny týmy starších žáků jsou nalosovány do dvou základních skupin, ze kterých už koncem září postoupí nejlepších 8 týmů do dlouhodobé nadstavby. Náš cíl je dostat se do finálové skupiny tak, abychom po zbytek sezony nepřišli o kontakt s nejlepšími týmy.

Náš tým je věkově mladý, letos nás doplnilo spoustu hráčů z ročníku 2009. Trénink probíhá společně s dorostenci a snažíme se o jednotný herní systém a tréninkový přístup.

První zápas (základní část se hraje na zkrácené zápasy 2×20 minut) proběhl na našem domácím hřišti proti Bolevci. I přes taktické chybky a občas složitý přechod do útoku jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou a utkání jsme vyhráli 5:1 (poločas 2:1).

Druhé utkání jsme odehráli proti Liticím, což bylo pikantní, protože hráči starších žáků soupeře s námi hrají dorosteneckou soutěž. Byli jsme si vědomi síly soupeře a upravili podle toho taktiku.


Obranný val jsme drželi velmi dobře, dokonce i při troše štěstí jsme díky protiútokům mohli skórovat, ale nakonec jsme prohráli 0:1 po brance 2 minuty před koncem, po prapodivném rozhodnutí rozhodčího. Je potřeba ale přiznat, že v utkání jsme tahali celou dobu za kratší konec a rozhodčí o naší prohře nerozhodl. Pozitivní na utkání je fakt, že jsme schopni držet se taktických pokynů a dokážeme držet krok s kvalitními týmy.
Další zápasy nás čekají v sobotu 17.9. v Liticích. Chtěli bychom potvrdit naši ambici zůstat mezi nejlepšími týmy, abychom se probojovali do nadstavby, kde by nás čekalo spoustu kvalitních utkání až do konce jara.

Honza Rebec

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..