První branku starších žákyň vsítila „Kikuska“

Do Plzně jsme v sobotu 18. ledna 2020 se staršími žákyněmi vyjeli brzy ráno, neboť jsme měli hrát první zápas až v 9.50, ale jak jsem se později dozvěděl, komunikační šum způsobil, že správce měl v plánu otevřít halu v deset a musel být vytažen z postele. Proto měl program 15 minutový skluz.

Do prvního zápasu jsme nastupovali s Klárou v brance. Betony a výstroj měla na sobě podruhé v životě, a hned jít do ostrého zápasu proti Bohemians to pro ní nemusel být žádný med, ale šla do toho a my věděli, že to bude mít těžké. Proto jsme se rozhodli, a na posledním tréninku to i trénovali, že zkusíme během zápasu i hru v šesti bez brankářky.

Při hře bez brankářky jsme komplikovali soupeři přechod do našeho kruhu, protože ten jeden hráč v poli navíc je nepřijemná překážka a holky se snažily plnit rozestavení, které jsme si řekli a kupodivu hru vyrovnaly a zlepšily se vpohybu. I tak jsme prohráli 11:0, ale pro nás, pro trenéry je nejdůležitější, že si holky zkusily i jinou herní variantu.

Záznam zápasu proti Bohemians

Druhý zápas proti Pragovce byl mnohem lepší. Jak v pohybu na hřišti, tak i v důrazu v osobních soubojích. Na holkách je vidět, že si pomalu začínají víc věřit i v osobních soubojích, a soupeřek se už tolik nebojí. Výkon Kláry v brance byl na čerstvého nováčka skutečně vynikající, proto jsme už variantu v šesti nehráli a nutno říci, že Klára vychytala neuvěřitelný počet šancí Pragovky a je skutečně jedno, zda soupeř naší gólmanku jen trefoval, nebo reflexy míčky odrážela. Tým podržela.

Zápas se povedl zejména i díky Kristýně Pazlarové, která za stavu 0:2 vybojovala míček, nejrychlejší cestou se dostala do kruhu a pod tlakem v plné rychlosti to hodila na branku a ono to tam padlo. Stand up potlesk se pak hodnou chvilku nesl halou.

Výstřižek branky Kristýny Pazlarové

Prohráli jsme sice 1:4, ale výkon holek jde nahoru a je možné, že kdyby Klára v brance měla více zkušeností, asi bychom uhráli remízu a možná kdo ví.

Záznam zápasu proti HC 1946 Praga

V posledním dvoukole v hale na Chodově nás čekají Mnichovice a Slavia B, těžké týmy. Doufejme, že budeme v plné sestavě.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..