Sezona plných „poprvé“ pokračuje

V sobotu 20. 11. 2021 se odehrálo další „poprvé“ této sezóny! Naše starší žákyně, nastoupily vůbec poprvé v nově vystavené Kbelské hale a ke svému prvnímu letošnímu halovému zápasu. Soupeřem nám byl tým z Hostivaře. Starší žákyně při této příležitosti udělaly svou bojovností a urputností čest svému klubu, a i přes prohraný zápas se neměly za co stydět.  I po 30 minutách byly vyrovnaným soupeřem.

V druhé polovině utkání začala do našeho výkonu promlouvat marodka týmu. Díky tomu nebyla možnost pravidelně střídat víc hráček na hřišti. Do té doby funkční koncept hry se začal postupně rozpadat.
Zápas nám ukázal, že bojovnost, zarputilost a chuť hrát, je i přesto v týmu starších žákyň, přirozeným hnacím motorem. Díky tomu může tým dosahovat kvalitních výsledků.

Naopak se potvrdilo, že nám „zatím“ chybí tvořivá a herně vyspělá hráčka na pozici centra (střed pole), která by dobře četla hru, dokázala pomoci jak obraně, tak přechodu do útoku. Dle slov hlavního trenéra Tomáše je výchova takovéto hráčky jen otázkou času.  

Tomáš vyzdvihl výkon gólmanky Klárky, která chytala jako „Dominik před lety v Japonsku“. Hráčkám Hostivaře dala zakusit pocit zmaru a zoufalství, když spolehlivě likvidovala jednu jejich šanci za druhou!

I od trenérek soupeřek si náš tým vysloužil pochvalu, a to jak za bojovnost, tak i disciplínu a technické dovednosti.

Dá se tedy očekávat, že pokud budou starší žákyně podávat stejné výkony jako v sobotu, máme se v halové sezóně na co těšit!

A co na závěr? Starší žákyně čeká ještě dlouhá hokejová cesta, ale už nyní je třeba brát v potaz, že tento tým se nikdy nevzdá a požene se za vítězstvím!

Tomáš Červený, Petr Kazílek

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..