Sobota – den první

Příjezdem soustředění nezačíná. Nejprve se musí postavit stany (odborně rozbít), převléknout se, rozkoukat a případně zaplnit prázdný žaludek dobrou mňamkou od mamky, protože pořádné jídlo bylo až večer.

 

Jakmile se všechny děti aklimatizovaly na nové prostředí, byly rozřazeny do tří družstev a dostaly první úkol. Družstva jsou rozlišena podle barvy. Červení, modří a žlutí. Červeným velí Karel, žlutým Kajda a modré má na povel Martina.

Karel (Červený): Dnes jsme přijeli a stavěli stan. Byli jsme rozděleni do třech týmů: červení, modří a žlutí. Já jsem v červeném s Aničkou, Petrou, Bredym, Robinem, Anočkou K. Jáchymem a Jonášem. Odpoledne jsme si stavěli obydlí (vesnici) pro zvířata. Pak jsme šli na večeři. K večeři byl řízek s bramborem.

Martina (modrý): Dnes po příjezdu jsme si postavili stany a ubytovali v šatnách. Pak jsme hráli poker. Pak nám vedoucí řekli teamy a pravidla hry (Celotáborovky). Poté jsme stavěli město ve hliněné stráni pro zvířata a vojáky ze hry. K večeři byli brambory a kuřecí řízek. Po večeři jsme hráli stp zem na hřišti.

Kajda (žlutí): Dnešek začal srazem na hřišti v 10:00 hodin. Když jsme dorazili do Litic postavili jsme si stany, vybalili věci, zabydleli se v šatnách, a dali si oběd. Potom jsme hráli poker a následovalo rozřazování dětí do týmů. Jsem kapitánka žlutého týmu, který tvoří dalších sedm dětí. Toto soustředění je v duchu Antiky, a proto náš první týmový úkol bylo vytvořit město pro další pokračování hry. Pak jsme si šli zaplnit své žaludky řízkem s bramborem. Dokuleli jsme se na hřiště, dali si sprchu a šli psát deník. Koukali jsme na fotbal. Byl volný program a pak už jsme šli spát. Zítra zase ….pa.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..