Soustředění žáků Stráž pod Ralskem III.

Středeční odpočinkový program po ránu výrazně ovlivnilo počasí. Chladné dopoledne nás přesvědčilo, Abychom plánovaný wakeboard zrušili, protože hrozilo prochladnutí zájemců při této atrakci, a to jsme nechtěli riskovat. Naštěstí ostatní plánované „akce“, které jsme si připravili, se uskutečnily podle plánu.

Program dne (StrážShow) se skládal ze soutěžních disciplín podle týmů:
1) živý obraz na téma Olympijské hry
2) krátká scénka na téma soustředění kaprů
3) vyřizování si účtů
4) návštěva místního bazénu s aquagymnastikou, skoky z bloků, souboji na koních a vodním pólem-nepólem
5) turnaj v Clash Royale

Každý bod programu byl bodován a hodnocen. Zajímavostí je, že komediální skeče o kaprech, co přijeli na soustředění, se vyznačovaly brutalitou a nevídaným počtem úmrtí. Celkem jsme napočítali smrt 6 kaprů, 1 rybáře a 1 kuchařky. Zejména Danovo „jeB“ při dobíjení vzpouzejících se tvorů vyvolávalo husí kůži. Na otázku proč zrovna jeB s důrazným B na konci slova, se nám dostalo odpovědi, že, ač je to prý s podivem, v mnoha domácnostech se i v současné době objevují rituály, kdy zejména o Vánocích vezmou kapra do ruky a jeBnou ho palicí po hlavě…

Turnaj v Clash Royale ovládli otec a syn Hrazdírovi (Klíčenky NDR), ale i ostatní týmy a hráči odváděli vysoce takticky kvalitně vedené bitvy, které se mnohdy rozhodovaly v posledních vteřinách.

Čtvrtek už byl však ve standardním módu pilného cvičení, běhání, protahování a hraní hokeje. Vnímáme velké zlepšení v rozsahu pohybu, kondici, ale trápíme se s pozorností a koncentrací na činnost trenérem určenou. Naštěstí obě „jeb“ do hlavy hokejkou se obešlo bez vážnějších následků.

Bitvu s komáry začínáme vyhrávat, respektive minimalizujeme následky svědivých štípanců. Zítra to snad dáme bez úrazu!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..