Letošní příprava na novou sezónu 2019/2020 mladších a starších žáků a žákyň se uskutečnila poslední týden v srpnu (23. 8. – 1. 9.). Počáteční organizace se potýkala s drobnými zmatky způsobenými nejprve zrušením rezervace v penzionu, kde jsme měli být původně, po hledání náhradních alternativ až ke konečnému výběru zařízení Pandasport ve Stráži pod Ralskem, kde jsme v konečném výsledku nalezli optimální zázemí.

Plán soustředění byl dvojí. Jednak to byla kondiční příprava ve Stráži a potom hokejová příprava v rámci příměstského tábora ve Kbelích. Cíle soustředění však byly naplněny jen z části. Ale rozhodně to není zklamání, protože hlavní cíl, aby se děti začaly před pravidelnými tréninky hýbat, a nenaskočily do sezóny „tuhé“ byl splněn.

Horší to bylo s kondičními cviky, které jsme zaměřili na zpevnění těla a koordinaci pohybu. Rozdíly ve fyzické a pohybové výkonnosti mezi dětmi navzájem jsou hodně veliké a bude trvat delší dobu, než se dostaneme na optimální sjednocení, ale po celých deset dnů jsme na tom pracovali a nadále pracovat budeme.

Ve stráži jsme střídali atletiku s technikou hole a posilovacími cviky spojenými s koordinací pohybu. To vše jsme zpestřili o chůzi na Slicke-line, zajezdili si na Wakeboardu, a zahráli turnaj v Clash royale. Ten vyhrál Dominik, když ve finále porazil Kubu Griebla. Na třetím místě skončil Obama alias 2ma (tůma), který dokázal vyhrát nad Dušanem a oplatil mu tak porážku z prvního kola.

Ostatně pavouk turnaje byl velice sofistikovaný. Tvořili jsme ho téměř celý polední klid a byl nastavený tak, že i když hráč jednou prohrál, dostal druhou možnost se prát o vítězství. Což v podstatě dokázal Dominik, který prohrál s Dušanem, ale ve druhém opravném kole nad ním vyhrál, a dostal se tak až do finále.

Ve středu měl být odpočinkový den, ale jak tak nad tím přemýšlím, v podstatě byl odpočinkový den v úterý, když jsme odjížděli ze Stráže. Ve středu jsme nasedli na kola a vyjeli do Klecan. Peleton nám uzavíral pan Felt, který se s námi projel a kterému tímto děkujeme za pomoc. Původně jsme v Klecanech měli odehrát zápas v Paintballu, ale ten nám z důvodu probíhající rekonstrukce inženýrských sítí zrušili a jako náhradní program jsme měli lekci šermu. Rozhodně to bylo zajímavé a poučné, protože jak v hokeji, tak i v souboji na ostří meče je důležitý postoj, stabilita a plánování útoku i obrany. Zpátky do Kbel jsme to vzali kolem Vltavy přes Trojský kanál, kde se zrovna stavělo závodiště pro nadcházející MS ve vodním slalomu.

Soustředění rovněž mělo za cíl stmelit hráče, vytvořit podmínky aby si hráči na sebe zvykli a více se poznali. Z mladších žáků a přípravky postoupilo celkem hodně hráčů do vyšších kategorií, a tým starších žákyň se buduje prakticky od nuly. Navíc za nás budou hostovat dívky z Hradce Králové, proto jsme v pátek za nimi vyjeli na společný trénink.

Hradec měl na svém hřišti také hokejový kemp, a společný trénink se doslova nabízel. A rozhodně se povedl. Holky se poznaly, zkusily si hru na velkém hřišti, zjistily, co to všechno obnáší a že musí hrát malinko jinak než na menším hřišti a co je důležité, nesejdou se na prvním zápase spolu poprvé a nebudou překvapené, jak se ten velký hokej hraje.

Zatímco holky byly v Hradci, ve Kbelích se na tréninku zastavil Tomáš Vohnický a dal tréninku zase jiný impuls a náboj, což po sedmi dnech intenzivního pohybu bylo prospěšné.

Víkend byl ve znamení přípravných zápasů. V sobotu jeli mladší žáci do Hradce, a v neděli si zahráli ve Kbelích starší žáci a starší žákyně. Mladší žáci odjeli s určitou strategií a systémem, který se nakonec nepodařilo důsledně plnit. Bylo vidět, že kluci jsou unavení ze soustředění a moc toho nenaběhali, ale jsou to první zápasy s omlazeným kádrem a dá se to očekávat. Výsledky zápasů: 4:6, 1:3, 2:4 bohužel všechno byly prohry, ale lepší získat informace na co se zaměřit teď, než až v průběhu soutěže.

Snaha uspořádat přípravné zápasy byla i loňský rok, ale přijeli jen mladší žáci z Litic, tentokrát si naši hráči obou U15 zahráli s Bohemkou, Liticemi, Hradcem, Jičínem i Olomoucí, a soustředění skončilo tak, jak mělo skončit. Pořádnými kontrolními zápasy před sezónou. Kluci příjemně překvapili v některých situacích, ale naopak v jiných dělali hloupé chyby. Herní systém, který si před zápasy řekli, se docela dařilo držet, chyběl ale klid na hokejce a také bylo vidět, že se sehrávají se spoluhráči z Olomouce, kteří se výborně zapojili a ukázali naším klukům, že to jde běhat celý zápas.

Starší žákyně si spolu před sezónou pořádně nejen zahrály, ale našly si herní posty, kde se cítí nejlépe, a už se dokážou lépe orientovat na velkém prostoru, než tomu bylo na začátku. Musíme však mít stále na paměti, že je to mladý a nezkušený tým, který tento rok bude sbírat zkušenosti.

Moc děkuji za pomoc při organizaci a realizaci Dáše a Davidovi Boháčovým, Jirkovi Kačmaříkovi i Mgdaleně Goligovové za pomoc při přípravě svačin. Sára, Kuba, Ančí, Martina a Terka a pak Anetka dokázali i přes velké vedro (zejména ve Stráži) zorganizovat a vést tréninky zodpovědně a dík patří i panu Žižkovi za pomoc při odvozu žákyň na trénink do Hradce. Bylo to skutečně náročných deset dní, a jak se povedly, ukáže následující sezóna.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..