Soustředění žáků ve Stráži pod Ralskem II.

Začátek týdne byl ve znamení chladnějšího a větrnějšího počasí, což pondělní i úterní tréninky osvěžilo. Jak v pondělí tak i v úterý jsme se zaměřili nejen na hokejové dovednosti a jejich rozvoj, tak i na kondiční průpravu, kterou mnohé děti mají po lockdownu zanedbanou a nebude snadné některým zatlačit pupíky a dát jim zavzpomínat jaké to bylo, když s radostí běhaly po parku.

Ale není třeba se obávat nejhoršího tak zlé to není, ale je to vidět. Zatímco si naši hráči osvojují herní dovednosti, trenéři dospěláci si začínají vzpomínat, jak po roční pauze vlastně takový sportovní tábor správně funguje. Respektive si musíme dávat pozor na počet dětí a nezapomínat hráče na toaletě s jednou botou, nezamykat opozdilce v šatnách, důrazně hlídat pravidelné sprchování, a tak podobně… Nikdo ale zatím k výrazné újmě nepřišel a všichni jsme spokojení, zdraví, a plni nových informací.

Každé ráno po ranním protažení před snídaní hrajeme hru kámen – nůžky – papír, a dokud nevyhrají nad velmistrem her, nemohou vejít do sálu s jídlem.

Zítra, ve středu, je odpočinkový den. V plánu je spousta restů, na které se během tréninků nedostalo, což jsou denní úkoly po týmech, a zároveň bohatý rekreační program: Wakeboard pro zájemce, hodina relaxačně kondiční aquagymnastiky v místním bazénu, živý obraz na téma Olympijské hry, scénka ze soustředění kaprů, zadání originální hádanky a v neposlední řadě proběhne „vyřizování účtů“, což je v podstatě bodování hráčů za jejich chování, aktivitu, maléry, pochvaly, šílenosti, či heroické výkony.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..