Starší žáci – hala 2021/2022

Halová sezona pro starší žáky kategorie U15 nezačala dobře ještě před tím, než k nějakému zápasu vůbec došlo. Při rozdělení kvalifikačních skupin jsme po losu skončili v jediné skupině, ve které byli jen 3 účastníci a navíc oba naši soupeři v této skupině patří letos mezi úplnou špičku mezi týmy starších žáků.

Bohužel papírové předpoklady se potvrdily a my si odnesli porážku 0:15 od týmu Presidenta a 1:7 od Litic.

Neprobojovali jsme se do finálové skupiny mezi nejlepší týmy a zůstali jsme pouze v bojích o konečné pořadí. Náš cíl byl skupinu o 7. místo vyhrát, což se bohužel nepodařilo a skončili jsme na 2. místě (celkově tedy 8.místo).

Po výhře proti Bolevci (12:4) jsme totiž v domácím prostředí neporazili po špatném výkonu Hradec Králové (6:8) a ani zlepšený výkon v zápase proti Mnichovicím (6:6) a při výhře nad Kadaní (6:5) nám už na celkové vítězství nestačil. Poslední zápas proti dobře hrající Kadani stojí za zmínku hlavně kvůli závěru, kdy jsme si nechali těsně před koncem utéct pohodlné vedení 6:2 a po zkorigování na 6:5 měl pak ještě soupeř v poslední minutě možnost zahrávat dva trestné rohy, které naštěstí neproměnil.

Z pohledu výsledků nejsme a nemůžeme být s halovou sezonou spokojeni. Nesplnili jsme žádný z postupných výsledkových cílů. Je pravda, že po losu bylo jasné, že naše účast ve finálové skupině je spíše nereálná, ale měli jsme si v zápasech rozhodně počínat lépe.

Hodně těžíme z toho, že máme k dispozici tréninky v hale, což je plus oproti minulosti. Na souhře a kompaktnosti týmu při hře je to znát. Hodně hráčů udělalo během zimy posun vpřed a my trenéři doufáme, že si to ti hráči přenesou do jarní části. Co nás mrzí je, že se rozevírají nůžky mezi osou týmu a hráči, kteří nedávají tréninku maximum. Rozdíly v technice mezi nimi a třeba týmy Litic a Presidenta byly markantní a obrovsky nás to jako tým sráží. Bohužel halový hokej technické i individuální chyby a ztráty prostě neodpouští.

Z pohledu Covidu jsme se v tom plácali stejně jako každý sportovní tým. Množství karantén a narušení tréninkového procesu jednotlivých hráčů bylo velké. Jako tým jsme to ale ustáli a odehráli jsme soutěž bez problému. Teď nás čeká relativně dlouhá zápasová pauza. Od 28. února začneme s tréninkem na venkovním hřišti a máme víc než měsíc na přípravu, protože první zápas (s Pragou na našem hřišti) nás čeká až 9.dubna.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..