Starší žáci na úvod soutěže vyhráli

První dvoukolo halové soutěže starších žáků se uskutečnilo v sobotu 25. listopadu 2023 v hale TJ Slavia VŠ Plzeň. Na úvod nás čekal B tým Litic a pražská Slavia.

Nic není jednoduchého, i když se to jmenuje B tým. Přestože jsme vedli 1:0, soupeř záhy srovnal a hra byla vyrovnaná. V jednu chvíli měli modrožlutí hráči celkem dlouho převahu v držení míčku, ale nedokázali projít přes naši obranu. Brankostroj dalších sedmi gólů jsme nastartovali až v druhé polovině zápasu, kde jsme už byli uvolnění dostatečným brankovým náskokem a hrálo se nám lépe.

Proti pražské Slávii jsme nastoupili s vědomím, že to nebude jednoduchý duel. Dlouhou dobu odolávala i favorizovanému Presidentu a skutečně kousala na celém hřišti. Ujala se po zmatku v obraně vedení 1:0, ale naší snahou bylo udržet krok s vysokým tempem soupeře a trpělivě se snažit dobývat slávistickou svatyni, kterou hájil skvělý brankař. Hra se divákům musela líbit, měla spád, tempo i šance. Nakonec jsme přetlačili červenobílé 2:4 a mohli tak z Plzně odvézt do Kbel všech 6 bodů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..