Starší žáci si s Rakovníkem neporadili

Minulý víkend se starší žáci potýkali s vysokou absencí, která byla způsobena virovými problémy, a na turnaj do Rakovníka jsme nevyjeli. Naštěstí se podařilo domluvit náhradní termíny zápasů, a díky vstřícnosti a ochotě soupeřů jsme nedostali kontumaci i proto jsme v sobotu 21. září nastoupili k prvnímu zápasu už v osm hodin ráno.

Rakovník je silný soupeř a dokázal to hned v prvním zápase, kdy zdárně vzdoroval v osmi lidech. Ve chvíli, kdy naše posily z Olomouce vystupovaly teprve na pražském Hlavním nádraží z vlaku, prohrávali jsme už 3:0. Je znát, že čtyři rakovničtí kluci nastupují za dorost a někteří prý i za seniorský tým mužů. Měli jsme trochu obavu, jak zápas zvládne drtivou a rychlou hru soupeře Jonáš Böhm v bráně, ale nevedl si špatně. Dokonce tým podržel několika podařenými zákroky. Takže prohra 5:0 je nakonec i přijatelná.

Na druhý zápas s Mnichovicemi jsme nastoupili již posíleni o Pepu Štencla v záloze a Matyáše Lamberka v bráně. Jirka Černava bohužel nepřicestoval a bylo to hodně znát. I Mnichovičtí byli oproti našemu minulému setkání posíleni o dva starší žáky, ale starosti nám dělali i ti ostatní. Jsme pomalí a naivní, což soupeř (mladší žák) dokazoval jednoduchým prohazováním. Oproti minulému zápasu 11:0 byla dnešní výhra 5:1 hodně upracovaná.

Ve třetím zápase, opět s Rakovníkem, jsme si již vypracovali několik šancí a škoda, že to tam nespadlo. Nutno přiznat, že Rakovník ale neměl potřebu někam spěchat, protože vedl celkem záhy. Nám citelně v záloze chyběl Jirka a tak jsme často pokoušeli přecházet do útočného pásma přihrávkami vzduchem. Kdybychom měli v útoku někoho, kdo by byl schopen zpracovat skákací míček, bylo by to ještě lepší.

Obecně máme problém vyplodit rychlou a přesnou přihrávku a stejné je to pak i s jejím příjmem. Moc často si hrajeme s míčkem pod nohama a není problém si ho pošlapat i ve vlastním kruhu. Konečná prohra opět 0:5 odpovídala situaci.

Závěrem alespoň zmínka o opakovaném nepochopitelném chování „některých“ hráčů na střídačce. Místo toho, aby sledovali hru, si jeden bez zájmu o dění na hřišti dribluje s míčkem, druhý vyrušuje třetího nebo trenéra neustálým vyžadováním si pozornosti, komentováním, nebo vypravováním, co se kde, nebo kdy přihodilo. Opět byli upozorněni, a je to myšleno vážně, že jestli se chtějí takto chovat (bez zájmu o situaci na hřišti) nemusí na zápasy jezdit.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..