Starší žáci U15 začali dohrávku vítězně

Po nedobrovolné pauze a zrušené halové sezóně jsme konečně mohli poslední květnový víkend nastoupit k oficiálnímu zápasu a přivítali na svém hřišti soupeře z Kadaně. Náš tým starších žáků po nevydařeném podzimu dohrává pouze skupinu o umístění, ve kterém nás po přesvědčivé podzimní výhře nad Bolevcem čekají už jen zápasy s Kadaní a Mnichovicemi B. Zbylé 2 týmy (České Budějovice a Litice B) se bohužel po koronavirové pauze odhlásili.

Zápas s Kadaní jsme pojali také jako přípravu na příští sezónu a na zápas nominovali i kluky, kteří s námi budou věkově hrát příští rok. Pro Honzu Ambrože a Tondu Lupače už to s námi byla rutina, ale Jára Žemlička a Tonda Fikrle to měli jako svoji premiéru mezi staršími žáky.

Po počáteční nervozitě se mezi staršími protihráči otrkali a ukázali, že příští sezónu se nemáme čeho bát. Společně s kluky z Pragovky, se kterými hrajeme venkovní soutěž, a s navrátilci, kteří se k nám opět připojili během covidové pauzy, jsme kompletně zaplnili střídačku a nebylo si během zápasu ani kam sednout. 

Zápas byl od začátku v naší režii. Po velmi dobrých prvních minutách, kdy jsme do hry přenesli všechno z tréninků, jsme hodně polevili a zbytek zápasu probíhal sice v našem neustálém tlaku, ale hra nebyla dobrá. Taky jsme propadali v koncovce a chyběla týmová spolupráce, což ve výsledku znamenalo, že tým Kadaně, který zápas pojal hlavně jako přípravu na další sezónu, jsme porazili jen 5:0.

Další zápas nás čeká už jen v Mnichovicích, které mají v jejich záložním týmu hodně šikovných mladších kluků. V podobných zápasech máme někdy problém s koncentrací a nepodáváme optimální výkon, takže to bude otevřené. Cíl je jasný. Rádi bychom vyhráli skupinu o umístění a budeme se snažit odehrát ještě nějaký přípravný zápas. Kluci udělali herní posun a o to víc nás může mrzet, že jsme si na podzim nevybojovali postup mezi elitní týmy. 

Fotografie ze zápasu lze shlédnout v naší fotogalerii: https://www.zonerama.com/phkbely/Album/7297228

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..