Starší žákyně a hodnocení prvních dvou zápasů.
Starším žákyním sice začala soutěžní část sezony již v sobotu 6.4., nicméně našim děvčatům až odloženým utkáním v pondělí 15.4. Soupeřkami jim byly hráčky Litic. Poslední klání skončilo pro naše barvy smolnou prohrou na hřišti soupeře, tak jsme chtěli v domácím prostředí dojem napravit.
Kbely – Litice
Děvčata soupeře zatlačila, nicméně v koncovce se nám nedařilo a naše obrana v čele s gólmankou měla plné ruce práce se sice ne častými rychlými protiútoky soupeřek, ale o to nebezpečnějšími. Když přibližně v polovině druhé čtvrtiny využila Kája Rebcová zcela osiřelou levou stranu hřiště, prošla sama až do úspěšného zakončení a stanovila skóre první půle 1:0 pro kbelské barvy.
Obraz hry se ve druhé půli trochu změnil, soupeřky více tlačily na naši obranu a se stále častěji do zakončení. Naše děvčata se nevzdávala a po trpělivě připravené akci zvýšila Anička na 2:0.
Soustředěný a stupňovaný tlak soupeřek dlouho narážel na skvělou obranu a gólmanku. Avšak soupeřky nakonec proměnily svůj tlak ve snižující branku. Klidu nám chvilku po začátku poslední čtvrtiny dodala třetí branka.
Více se již skóre neměnilo. Litice nám byly vyrovnaným a důstojným soupeřem, hra byla i divácky pohledná. Našim děvčatům patří díky za předvedený výkon.
Přeložené utkání znamenalo, že v jednom týdnu si zahrajeme ještě jednou. Hracím dnem byla tradiční sobota, soupeřem děvčata Mnichovic.
Mnichovice – Kbel
Pod zamračenou a uplakanou oblohou s teplotou spíše počátku jara nastoupily oba týmy odhodlaně. V první čtvrtině měl ze hry mnohem více soupeř. Mnichovice se tlačily do šancí, a dobrou poziční hrou nám znepříjemňovaly přechod do útočné fáze. Svůj tlak proměnily hráčky soupeře v první branku zhruba minutu před koncem první čtvrtiny.
Naše děvčata to nezlomilo a chvilku po začátku druhé části hry vyrovnala. Zdálo se, že hra se vyrovná, nicméně houževnatý a fyzicky velmi dobře připravený soupeř nás přetlačil a vsítil druhou branku. Po poločase se začala hra více vyrovnávat, přišlo i několik dobrých příležitostí z naší strany. Šance na vyrovnání doslova visela ve vzduchu. Byl to však soupeř, který nekompromisně trestal naše i drobné chyby a zvýšil svůj náskok na 3:1.
Snaha a úsilí našich děvčat i přes drobná či vážnější zranění nakonec přece jen vedla ke snížení. Soupeřky, byť chvílemi pod tlakem neztrácely hlavu a trpělivě si připravovaly další a další příležitosti. Výborné zákroky gólmanky nakonec nestačily a soupeř uzavřel skóre utkání brankou dvě minuty před koncem na 4:2.
Ze závěrečného tlaku se nám již snížit nepodařilo. Utkání nám ukázalo naše rezervy. V chladném a deštivém počasí však děvčata předvedla solidní výkon a soupeř si rozhodně neodvezl získané body snadno.
Marek Fikrle
foto Martin Večeřa https://eu.zonerama.com/phkbely/Album/11346931