Starší žákyně zatím bez bodu

V neděli 15. prosince 2019 se v hale Chodov odehrálo první dvoukolo starších žákyň. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Liticím a ač jsme měli celkem kvalitní přípravu ve Vídni, turnaji 17. listopadu, a těsně před zápasem krátkou videoanalýzu, stejně děláme taktické chyby, které nás stojí síly.

Do prvního zápasu jsme šli s opatrnou taktikou, ale nikdo ji nedodržel, což si myslím, že je velká nevýhoda našeho týmu oproti všem soupeřům, kteří jsou schopni taktické pokyny dodržet a během zápasu u nich zůstat! Nicméně, dokázali jsme soupeřky potrápit dostat se do kruhu, několikrát vystřelili na branku a v dohrávaném rohu dokonce Veronika vymetla pavučiny u stropu haly. Prohra 0:2 ale naznačovala, že se blížíme k našemu cíli dát branku a vyhrát.

Druhý poločas proti slabší Slavii Praha měl zcela stejný scénář, jaký jsme zažívali na podzim a v přípravných zápasech v hale. Záhy do minuty nám dá soupeř branku. Je to navíc branka z nevynucené chyby, kterou všechny holky opakují bez ohledu, zda je to obránce nebo útočník.

Slávie Vyhrála 0:7 díky zkušenosti, a hlavně preciznímu dodržování taktiky po celý zápas. Pochvalu zaslouží všechny holky i Lucie, která nehrála, ale byla s námi na lavičce. V dalších kolech nás čekají silnější soupeřky, ale myslím, a věřím, že minimálně v jednom zápase se nám zadaří, pokud budeme hrát koncentrovaně a bez zbytečných, zbrklých chyb.