Starší žákyně na hostování v Hradci

Celou sezónu 2022/23 naše dívky v kategorii U15 hostují v klubu HC Slavia Hradec Králové. Tedy ve velmi silném, sehraném týmu, s řadou špičkových hráček. A v hale má navíc Hradec svých nadstandardních hráček dost nejen do kompletní základní sestavy, ale i na střídání…

Výrazněji se prosadit v takto nabitém a šikovném kolektivu je pro hostující hráčky během halové sezóny obtížné. Zvláště když pro hradecký tým je typická nátlaková, sebevědomá, kombinační hra s častou střelbou, kterou doprovází nejen výborné technické dovednosti, ale i značná herní a taktická vyspělost a zkušenost, kterou disponují nejen hráčky základní sestavy… Tedy vše, čím se v posledních letech kbelská dívčí U15 úplně chlubit nemůže. Vždyť se stačí podívat na naše výsledky v posledních dvou odehraných halových sezónách – u výher i remíz uvidíme jen hezky kulaté nuly.

Naše děvčata z této doby byla zvyklá, že kdo přijde na zápas, tak hraje. Výhry, zápasy pod velkým tlakem, či nominace k zápasům neznaly. O rozdílnosti nároků pak asi nejlépe hovoří vyjádření jedné z hráček, že za 15 minut fyzicky i takticky náročné hry za Hradec je více vyčerpaná, než za celý zápas za Kbely… Pro naše hráčky, které za Hradec v halové sezóně nastupují, je tak zkušenost s vyšší úrovní hokeje určitě přínosná i do budoucna.

K působení našich hráček v týmu HC Slavia Hradec Králové se vyjádřilo trenérské duo – Jiří KožešníkMartina Pražáková: „Od léta 2022 posílily naše řady hráčky z týmu pražských Kbel. Už od začátku letní přípravy bylo zřejmé, že do týmu zapadly jak lidsky, tak i herně a staly se jeho nedílnou součástí. V nabité soupisce se děvčata neztrácí. Jejich příchodem se nám povedlo zvýšit konkurenci na jednotlivých postech od brankářky až po útok a i díky nim hrajeme o nejvyšší příčky jak v halové tak venkovní soutěži.“ 

Dosud je v halové soutěži odehráno 10 zápasů a ze statistických záznamů vyplývá, že alespoň v některých z nich nastoupily následující hráčky ze Kbel:

  • Adéla Hartmanová #42 – je v této kategorii a vlastně i v bráně stále ještě nováčkem. Adéla se i díky nemoci do branky podívala jen v několika zápasech (proti Bohemians a Rakovníku B), kdy odchytala vždy polovinu zápasu. Gól během této doby nedostala žádný, ale ani nemusela řešit prakticky žádné složité situace.
  • Nikol Doušová #26 – odehrála dosud všechny zápasy a vstřelila 4 góly (šlo o její vůbec první soutěžní branky za žákyně v hale).
  • Karolína Rebcová #19 – vynechala jen 2 zápasy na konci roku z důvodu nemoci. Vstřelila 2 branky, pravidelně nastupuje i za chlapecký výběr Hradec „B“, kde rovněž skórovala.

Uvedené strohé statistiky pak doplňují svým komentářem i trenéři Hradce Králové:

  • Adéla Pokud to jde, je naší snahou pravidelné střídání gólmanů. Adélu výkonnostně trošku zbrzdilo zranění a nemoci během října a listopadu, ale i ona je nepostradatelnou součástí našeho týmu a roli brankářské dvojky bere zodpovědně.
  • Nikol – jak venku, tak i v hale nastupuje na naší levé straně, kde si vede jak v obraně, tak v útoku, velice dobře. Důkazem jsou i branky, kterými zatěžuje konto soupeře. 

  • Karolína – zařadila se do naší obrany a když je třeba, tak zaskakuje i na postu středního útočníka. Odměnou za její výkony jsou vstřelené branky, jak ze hry tak i z trestných rohů, kde se stala naší další nepostradatelnou střelkyní. Kája pravidelně nastupuje také v týmu našich starších žáků „B“. Pro tento tým je klíčovou hráčkou a na její hru se mohou chlapci spolehnout. 

Na závěr trenéři starších žákyň Jiří Kožešník a Martina Pražáková společně dodávají: „Klubu PH Sokol Kbely moc děkujeme za navázanou spolupráci a těšíme se na další společné hokejové momenty.

Zbývá jen dodat, že aktuální tabulky, výsledky zápasů i zbývající program halové sezóny najdete na stránkách svazu. Fotografie z jednotlivých utkání jsou pak k dispozici na tomto odkazu odkazu. Na webových stránkách HC Slavia Hradec Králové jsou i reporty ze všech odehraných zápasů.

Tým Hradce Králové v halové soutěži čekají ještě poslední 4 soupeři (děvčata hrají 2x každý s každým). Hradeckým děvčatům budeme držet palce a o konečném pořadí budete informováni v příštím reportu.

David Douša
(hokejový laik a divák, který jako rodič zřejmě jako jediný sledoval prakticky všechny zápasy kbelských starších žákyň od roku 2019)

Zdroj použité fotografie – HC Slavia Hradec Králové

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..