Starší žákyně prošly křestem ohněm

Nikdo nechce prohrát. Každý nastupuje do zápasu, který začíná 0:0 a vždy je šance. Tentokrát moc nadějí nový tým starších žákyň (který se buduje v podstatě od nuly) proti silné a zkušené Slávii Praha neměl.

Starší žákyně jsou pro novou sezónu spojené s hráčkami mladších žákyň Hradce Králové a dvěma staršími žákyněmi z Jičína. Tým je nejmladší v lize s minimem zkušeností, protože ostatní týmy mají ve svých řadách hned několik hráčů, které kroutí kategorii už druhým rokem a zkušeností mají na rozdávání. Toto holkám opakujeme a chceme, aby si plnili pouze dosažitelné cíle, které jim nepřinesou tolik velké frustrace, jako byla dnes porážka 0:25.

Za rok, za dva bude situace opačná, ale tentokrát si holky prošly tvrdým křestem ohněm. Já ve všem hledám pozitiva a ta jsou hlavně ve skutečnosti, že jsme se dnes neviděli poprvé, ale absolvovali jsme jeden společný trénink a čtyři přípravné patnáctiminutové zápasy, takže všechny zúčastněné oddíly udělaly maximum.

Další pozitivním faktem je, že jsme do zápasu šly od začátku do konce a ačkoliv ke konci byla u holek vidět psychická únava, celých 60 minut se snažily. A sbíraly zkušenosti. To je na velkém hřišti to nejdůležitější. Nechali jsme střídat všechny, snažili jsme se o pravidelnost, ale některé posty, zejména obrana odehrála nejvíc, už ke konci šly na krev.

Pochopitelně, že lze nalézt i negativa a to největší je přechod do útoku. Dostaneme míček do záložní řady, ale k útočníkovi už ne. Víme tedy, na čem pracovat…

Fotografie jsou z hokejové galerie Hradce Králové od Radky Vlachové.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..