Starším žákyním skončila sezóna

V sobotu 25. ledna 2020 se odehrály poslední dva zápasy starších žákyň v halové soutěži. Zatímco o vítězi nebylo jasno do posledního zápasu mezi Hostivaří a Rakovníkem, my jsme dlouho dopředu věděli, že skončíme na posledním místě. Pořadí v tomto roce ale nebylo důležité. Jsme nejmladší tým a sbíráme zkušenosti. I to jsme znovu zopakovali a myslím, že pokud vydržíme spolu i příští rok, budeme hrát o místo na bedně.

V prvním i druhém zápase jsme se utkaly s papírově silnými družstvy, ale na našem výkonu nebylo znát, že bychom to chtěli akceptovat a do obou zápasů holky šly s tím, že se snažily plnit taktické pokyny, neodevzdat míček bezhlavou nahrávkou a dařilo se v rámci možností.

Mnichovice zvítězili 8:0, ale 4 branky daly bakhendovou střelou, a to je ten rozdíl zkušeností a taktické dovednosti herní činnosti jednotlivce mezi námi a starším a vysvělejším soupeřem, protože i my bychom byly schopné tento prvek uskutečnit, ale k tomu chybí se dostat do této střelecké pozice a také chybí ono lusknutí prsty, které rozsvítí v hlavě kontrolku, teď to udělej.

Ve druhém zápase proti Slavii B bylo vidět, že si uvědomujeme sílu soupeře a i asi to, že prohrajeme. Však skončili letos na třetím místě. Ale definitivně jsme se s Terezou přesvědčili, že už si holky víc věří, jsou nebojácnější, a mají chuť dotáhnout situace do střlecké pozice. Ale i tak jsme nezabránili prohře 0:10.

Je jasné, že jsme se i tentokrát nevyhnuly nahrávkám na hokejku soupeře, ztrátám míčkům v osobních soubojích, nebo váhání co s nohama a jak položit hokejku po neočekávaném odrazu míčku od mantinelu, ale už věřím v to, že na jaře a dál začneme paravidelně plnit dosažitelné dílčí cíle a to je proměňování brankových příležitostí.

Ano, jednoduchá cesta to nebude.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..