Od pátku 10. června do neděle 12. června jsme se zúčastnili v Hradci Králové Májového mezinárodního turnaje v kategoriích přípravky, mladšího a staršího žactva.

Přihlásili jsme se tam z několika důvodů, jednak na jednom místě mohly hrát tři kategorie a mohli jsme se vidět, a jednak jsme doufali, že budeme moci konfrontovat své hokejové dovednosti s mezinárodním hokejem, což se i povedlo. Sice se turnaje nezúčastnil nikdo z Polska, Německa či Rakouska, ale zato přijely kluby ze Slovenska, Litvy a Chorvatska.

Přípravka

Turnaj začal v pátek v poledne. Naše týmy měly tento den za soupeře pouze jeden tým. Borci U10 se střetli s Novou Dubnicou. Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Spousty zahozených šancí. Konečný výsledek 3:0 vůbec neodpovídal naší jednoznačné převaze. Další den nás čekal soupeř známý z turnajových kolbišť. Tým Hradce Králové 13. Tento tým je vytvořen z hráček benjamínků. Průběh byl jednoznačný a výsledek taky.

Posledním soupeřem byl tým z Litvy. Byl to urputný boj, ve kterém jsme prohráli o kuličku 3:4. Tento výsledek nás posunul do čtvrtfinále, kde jsme porazili další tým z Litvy 9:2. A čekala nás bitva o finále s tradičním soupeřem Hradec Králové 12. V první půlce jsme inkasovali gól a dlouho to vypadalo, že se nezmůžeme na odpor. Opak byl pravdou. Výsledek jsme otočili a vyhráli 2:1.

Ve finále nás čekal soupeř ze základní skupiny, který nás porazil. Dal se očekávat tuhý boj. Od prvních okamžiků bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Co dvě minuty jsme dostali gól. Nic nefungovalo. Asi jsem nikdy u tohoto mančaftu nebyl svědkem takového blackoutu u celého týmu. Nicméně musíme všem poděkovat za skvělou reprezentaci kbelského hokeje a stříbrná medaile je skvělá.

Nejužitečnějším hráčem byl za náš tým vyhlášen Eda Podskalský. Díky rodičům a speciálně Kláře Lauerové za pomoc v logistických záležitostech. Příští rok určitě pojedeme znovu.

Mladší žáci

Mladší žáci se v Hradci sešli v základní sestavě doplněné o Bětku Bělohlávkovou. Bylo to fajn zakončení letošní sezóny, která byla úspěšná. Začátek nám ale moc nevyšel. V prvním zápase jsme byli ospalí, unavení, přejetí, zaražení. Naštěstí jsme hráli proti Šenkvicím, které zrovna také dorazily, a dokázali jsme je přetlačit a vyhrát.

Postupně jsme poráželi jednoho soupeře za druhým, až jsme se dostali do finále, kde nás čekal Hradec Králové. Znovu jsme se na ně připravili, znovu jsme vedli v zápase, a chybělo málo, abychom náš duel přetavili ve vítězství. 1:2 jsme prohráli, ale musíme přede všemi skutečně smeknout, protože plnili vše, na čem jsme se domluvili, bojovali a chtěli vyhrát. O to těsná prohra mrzí víc. Zato stříbro je naopak milé za krásný hokejový víkend.

Výsledky lze nalézt na následujícím odkazu: https://www.ph-slaviahk.cz/rozlosovani-turnaje/

Starší žáci

Nedali jsme dohromady plnohodnotný tým konkrétní kategorie podle regulí, a proto jsme vyjeli posilněni o hráče staršího ročníku a dívčí složku reprezentovaly Klára s Majdou. Tereza Linhartová, Karolína Rebcová a Nikol Doušová nastupovaly v hradeckém dívčím týmu U14, protože od příští sezóny budou hostovat za starší žákyně hradecké Slávie a mohly si vyzkoušet, jak to bude fungovat. Neztratily se holky naše a byly pochválené!

Všechny, kdo přijeli do Hradce a účastnili se zápasů, hokej baví, a na první pohled hráli od začátku do konce naplno. Některé zápasy jsme vyhráli, jiné prohráli. Organizátoři nakonec turnajové zápasy rozdělili do dvou podkategorií na kluky a holky, takže z konečného 5. místa se vyklubala bronzová medaile v podkategorii starších žáků.

Turnaj to byl náročný, zejména díky vydařenému počasí, kdy se rtuť teploměru drápala ke třicítce. Konfrontace se zahraničními kluby byla optimální, myslím, že i oni byli rádi, že se jim naskytla možnost v dobré vzdálenosti absolvovat turnaj s výkonnostně srovnatelnými soupeři. Děti zažily emoce s koníčkem, který je baví, a i přes tu náročnost to bylo velice pěkné zakončení sezóny.

Kbely se umístily na dvou stříbrných a jedné bronzové pozici. Gratulujeme!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..