Tři zápasy starších žákyň v zelenobílém dresu

Letošní sezónu hrají starší žákyně v týmu Bohemians. Jak v loňském, tak i v letošním roce bychom hrály zápasy bez střídání a tak jsme se rozhodli spojit síly s týmem Bohemians, který byl ve stejné situaci.

Holky koncem prázdnin spolu odehrály přípravný turnaj v Hradci Králové, absolvovaly dva společné tréninky a odehrály spolu tři ligové zápasy. Na rozdíl od loňské sezóny, kdy jsme se se soutěží starších žákyň seznamovaly, a tým byl doplněn o mladší žákyně z Hradce Králové, jsme letos mnohem zkušenější a jsou v týmu i starší hráčky, které dávají týmu klid a zkušenosti.

Se Slávií Praha jsme odehrály první zápas první zářijovou sobotu, a rovnou jsme se domluvili na hře o 11 hráčích v poli. Byla to nová zkušenost, a možná, že na začátek dobrý tah, protože se do hry zapojilo mnohem více holek, a v mnoha případech jsem nabyl dojmu, že Slávistek je na hřišti víc, než jsou obvykle zvyklé a trochu si překážely. Prohra 5:0 tomu i odpovídala, ale nutno říci, že jsme napoprvé spolu v plné sestavě nehrály špatný hokej!

Do druhého zápasu holky spolu nastoupily proti HC 1972 Rakovník. Ten sázel na svého „sichrbeka“, kolem které se točila veškerá hra, a holky, ač prohrávaly, dokázaly skóre zápasu otočit, a je možné, že by ho dotáhly i do vítězného konce, nebýt z mého pohledu dvou závažných pochybení rozhodčího, kvůli kterým jsme zápas nakonec prohráli 3:4.

O víkendu 20. záři jsme nastoupili proti Hostivaři. Postavili nám na hřišti zeď, přes kterou se holky nemohly prokousat, a když se stalo, buď branku minuly, nebo vytěžily pouze jeden čestný úspěch a prohrály 1:5.

Holky jsou čtvrtinu od čtvrtiny (zápas od zápasu) sehranější, a vzhledem k tomu, že se hraje systémem každý s každým třikrát, máme stále šanci vystoupat v tabulce vzhůru. Nejlepší zápas, kdy šly až na dno svých sil, byl proti Rakovníku.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..