Ukončení úspěšné halové sezóny mladších žákyň

V sobotu 3. března 2018 se odehrálo poslední dvoukolo Přeboru mladších žákyň. První dvě místa již byly rozdané, bojovalo se o třetí, ale nás se to už netýkalo, měli jsme druhou příčku jistou za Mnichovicemi. Negativem bylo, že jsme se sešli po dlouhé jednoměsíční pauze a chvilku trvalo, než jsme se rozehrály, navíc jsme nastoupili bez Aničky Šimkové, která byla v tu dobu na cestě do Ostravy, kde běžela štafetu za Spartu. Kapitánskou pásku po ní převzala Veronika.

První zápas holky odehrály proti Slavii, který se musel divákům líbit, protože oba týmy do toho šli naplno a s vervou. Skóre zápasu otevřela Jolanka, když dostala nahrávku od Lucky na vrchol kruhu, kde se zorientovala mezi obráncem a brankářkou a střílela do prázdné branky. Slávia hezkou akcí vyrovnala na 1:1 a hra měla grády, však Lindě se v zápalu boje odrazil míček do nosu a tekla jí chvilku červená. Konečný výsledek na 2:1 upravila Lucka, když v podstatě doběhla střelu Kristýny a uzmula branku pro sebe.

Druhý zápas byl s Pragou. Já jsem sice minule psal, že už s ní hrát nebudeme, ale chyba lávky – sezónu jsme s nepříjemným soupeřem sezónu ukončili. Oba zápasy odchytala skvěle Nikola, Denisa jí výborně radila a pak také na chvilku nastoupila do pole. Nicméně jsme prohrávaly 2:0, a tady se projevila síla týmu, nebo odvaha, případně to můžeme nazvat vůlí neprohrát. Dvakrát jsme skórovali díky Veronice, která připravila brankovou příležitost Lucii, a to v závěru trefila Linda po sólu tyčku.

Konečná tabulka U12 mladší žákyně:
 ZVRP Body
1.Mnichovice20172182:1953
 2.Kbely 201343 44:26 43
3.Bohemians2075841:3826
4.Hostivař2065931:4723
5.Praga20361126:5015
6.Slavia20221622:668

Musím vyzdvihnout Jolanku i Valérii, které svým pohybem a bojovností narušovaly rozehrávky soupeře a pomáhaly zakládat útoky, musím pochválit Káju, že se mezi velkými holkami neztratila a do každého souboje šla nadšeně a s chladnou hlavou. Celou sezónu špičkově odchytala Denisa a náhradnice Nikola se nenechala zahanbit. Hlavně v neuvěřitelně krátké době nasála pravidla, pochopila je a myslím, že nikdo z diváků nepoznal, že chytá svůj třetí a čtvrtý zápas v životě. Obranné duo Anička – Veronika vždy nechali na hřišti duši, Kristýna, ač má v hlavě samé otázky tak svou buldočí silou nedovolila nikomu, aby jí v souboji o míček přetlačil, a musíme poděkovat Lindě s Luckou z SK Slavia Praha, které výraznou měrou pomohly ve všech zápasech svým klidem a přehledem. Sára nastoupila na poslední zápasy, navíc teď měla zlomenou klíční kost, ale taky se nechala strhnout bojovným duchem.

Velké díky a gratulace v neposlední řadě patří Tereze, která neustále tmelila a povzbuzovala tým a myslím, že bez ní bychom neodehráli celou sezónu s takovým náskokem před ostatními týmy. Však máme jen tři prohry pouze od Mnichovic, které v letošní sezóně bezkonkurenčně vládly tabulce.


Předávání medailí 

Ano, líbilo se mi to. Líbil se mi i dívčí hokej ostatních týmů, a jsem rád, že se nám vyhnulo zranění a nemoci velkým obloukem a my vždy měli někoho na střídání. Tahle sezóna byla v dívčí kategorii velice náročná (4x každý s každým), ale pro TJ Sokol Kbely velmi úspěšná! Výbor musí být spokojený!Po slavnostní ceremonii, kdy se rozdali diplomy a medaile, jsme šli stříbro oslavit na Bowling U Pekaře do Horních Počernic a stejně jako na hřišti jsme si to užili i s koulemi na dráze s kuželky!1 thought on “Ukončení úspěšné halové sezóny mladších žákyň

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..