Vážení rodiče,

Rada Českého svazu pozemního hokeje na svém letošním zasedání v březnu rozhodla, že pro následující sezónu 2017/2018 budou nově rozděleny věkové kategorie mládežnických družstev. Z lichých let, jsou nyní rozhodující sudé roky, a to konkrétně kategorie do 6 let (minibenjamínci), do 8 let (benjamínci), do 10 let (přípravka), do 12 let (mladší žáci) a do 15 let (starší žáci). (Kategorie starší žáci by měla být správně do 14 let, ale vzhledem k tomu, že mladší dorostenci nepostaví soutěž, bylo výjimečně následující sezónu schváleno věkové rozpětí od 13 do 15 let.)

Přestup z nižší do vyšší kategorie se řídí vždy 1. lednem. Konkrétně to znamená, že hráč, který dosáhne v roce 2018 11 let (kdykoliv během roku), může na jaře dohrát soutěž v kategorii do 10 let, ale od září v následující sezóně musí nastoupit a hrát v soutěži mladších žáků (U12) a za nižší kategorii nesmí hrát.

S ohledem na rostoucí členskou základnu našeho oddílu (kterou očekáváme i v září 2017) jste si jistě sami všimli, že kapacita hřiště přestává stačit. Tréninky jednotlivých kategorií často splývají, a prostor na hřišti již pro naše tréninkové potřeby nestačí. Jedna z možností je posunout trénink od mladších žáků výše na pozdně večerní hodinu, ale pro dětský biorytmus to není vhodné. Dále, je od 10 do 14 roku optimální rytmus tréninkového zatížení a regenerace pondělí – středa – pátek, a my bychom chtěli poskytnout všem hráčům kvalitní podmínky i prostředí, aby je pozemní hokej nadále bavil a získali kladný vztah ke sportu vůbec.

Na základě všech výše uvedeného jsme se rozhodli změnit tréninkový systém mládeže od září 2017 (sezóna 2017/2018).

Kategorie                         počet družstev        trénink                    trenéři
v soutěži                 

Benjamínci U6                 1 tým                       út, čt                         Hajšl, Tůma, M. Kačmařík,
2011 a mladší                                                     17.00 – 18.30

Benjamínci U8                 2 týmy                     út, čt                         Hajšl, Tůma, M. Kačmařík,
2009 a mladší                                                17.00 – 18.30

Přípravka U10                  2 týmy                     út, čt                         Bárta, Rebec, Vohnický
2007 a mladší                                                 17.00 – 18.30

Mladší žáci U12               2 týmy                     po, st, pá                  Hrazdíra, Štěpnička
2005 a mladší                                                  17.15 – 18.45

Starší žáci U15                1 tým                       po, st, pá                  Podskalský, Podskalská
2002 a mladší                                                   17.15 – 18.45

Je to velká změna jak pro oddíl, tak rozhodně i pro Vás s ohledem na týdenní režim, na který jste do teď byli zvyklí. Ale pokud chceme růst, mít stabilní a velkou (spokojenou) členskou základnu, byl by tento krok v každém případě nevyhnutelný. Nicméně každé zemětřesení může přinést různé oběti, a my bychom rádi od Vás měli zpětnou vazbu, zda není problém se opět v září setkat v nových dnech a časech, nebo dáte přednost jiným aktivitám (platí hlavně pro kategorii mladšího a staršího žactva). Pro nás je to také důležité v tom, že již nyní, v půlce května, se musí přihlásit týmy do soutěže 2017/2018 a byli bychom v úzkých, pokud by se musely některé týmy odhlašovat.

Za veškerou spolupráci Vám předem děkujeme.

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností nebo reakce kontaktujte prosím obratem předsedu Václava Podskalského +420 601 589 567 (vaclav.podskalsky@phkbely.cz), nebo jej vyhledejte osobně…

Oddíl pozemního hokeje Sokola Kbely

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..