Veteráni na turnaji v Rakovníku

veter-titul

Sobotní chladné ráno na hřišti ve Kbelích začalo pro veterány scházející se na turnaj do Rakovníka docela mile. Bylo nás 12! Na první turnaj jsme vyjeli v relativně plné síle, plni očekávání z nového ročníku veteránské ligy. Hrálo se nejprve ve dvou skupinách po pěti a pak se soupeřem na stejné příčce z druhé skupiny o umístění.

První soupeř na programu byl HC 1946 Praga a jsme rádi, že jsme ho dostali hned na začátku, kdy byl studený, nezahřátý, protože po nás už válcoval všechny, koho potkal. My jsme však zvítězili 2:1.

Druhý zápas proti Chomutovu byl nefér, protože byli doplněni o hráče z týmu Kadaně z druhé skupiny, a protože to dělali celý den, byli na konci turnaje zcela grogy. My prohráli tuším 2:0 (nebo 2:1 už nevím, protože když to píšu jsem hotovson taky a vzpomínám jen matně), a to z branek, které byli přímočaré, ta druhá možná diskutabilní, ale rozhodčí ji uznal. Mně se líbila. Pravý obránce nám míček hodil vzduchem přes celé hřiště až do kruhu, kde prakticky z voleje a ze vzduchu odbil útočník balonek do sítě.

Třetí zápas proti Rakovníku skončil také prohrou 2:1, ale šance jsme měli, jen to zkrátka nevyšlo. Ostatně Rakovník se díky pasivnímu skóre dostal za nás v konečném hodnocení, takže nakonec je dobře, že to bylo jen o kuličku.

Čtvrtý zápas proti Šenkvicím byl plný obav. Hráli velice přímočaře, zvědové hlásili, že to dávají vysokou puší, útočníci se s tím po zpracování nemažou a dávají branky. Uklidňoval jsem spoluhráče, že jim ty míče prostě budeme chytat a vracet zpátky a světe div se, ono to fungovalo. Do vážnějších šancí se soupeř moc nedostal, a pokud ano, Čočkin to pochytal. Nutno říci, že měli velice silný útok, respektive jeden z nich měl v ruce takovou sílu, že jsem si několikrát připadal jak sních, který odhazuje hrablem. 3:0 pro nás.

V tabulce skupiny jsme skončili druzí a nastoupili jsme v boji o třetí místo proti Liticím. Musíme přiznat, že nás rozebrali a rozstříleli. Prvních sedm minut určitě. Litice hráli zcela jinak, než naši soupeři ve skupině a než jsme na to zareagovali astáhli se, bylo to 5:0. Tuším, že to nakonec skončilo 6:1, ale skóre nebylo rozhodující. Skončili jsme čtvrtí a odvážíme si sedm bodů.

_mg_5525

_mg_5526

_mg_5527

_mg_5528

_mg_5529

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..