Veteráni v domácím prostředí druzí

img_2018

Druhé kolo veteránské ligy se uskutečnilo 15. října 2016 na domácím hřišti Sokola Kbely. Nejprve se na turnaj dohlásil tým z Brna, týden před turnajem odřekla svou účast Kadaň a v pátek odhlásil svůj tým Hradec Králové. Hrálo se ve dvou skupinách a pak finálové zápasy o umístění s tím, že poslední tým ve skupině A už nehrál.

Veteránský tým přišel hned v úvodu o Mejdla, který byl natolik plný zážitků ze srazu spolužáků, že se  nedokázal soustředit, a Jan Rebec hrál se Slávií B proti Bolevci. Na finálový souboj však dorazil. Tým na druhou stranu posílil zkušený Milan Bradáč a jeho kulišáctví bylo skutečně v klíčových momentech znát.

První zápas s Rakovníkem jsme zvládli výhrou 2:0, druhý s Pragou po napínavém oboustraném představení 2:2 a Chomutov jsme porazili 4:2. Všechny tři duely byly na pohled pěkné, pro diváky líbivé a ani jeden zápas nebyl žádným soupeřem dán zadarmo. Každý na hřišti chtěl položit život a to si myslím je velice sympatické. V podání Kbelského týmu se dá hovořit o doslovné skutečnosti, ančto jsme měli dva na střídání, Chomutov i Praga disponovala dvěma pětkami, a Rakovník měl myslím o jednoho nebo o dva hráče na střídačce víc než my, a to je ke konci zápasu znát.

Nemluvě o Presidentu, který točil střídačku také o sto šest a se kterým jsme se střetli ve finále o první místo. Oproti papírovým předpokladům jsme to byli my, kdo dal první branku a dlouhou dobu vedl, ale zkušenost soupeře a i oproti nám mladší tým svou slinu vítězných duelů nepustil a nakonec nás udolal 4:3.

Nicméně finále nese několik myšlenek k zamyšlení. Mělo se hrát 15 minut, začali jsme krapet před oficiálním spuštění časomíry, a skončilo se v 17 minutě. Faktem je, že ten hlavní čas má sudí, ale vrtá to hlavou. Druhou myšlenkou je, že se stáří projevuje u některých nejen na fyzické výkonnosti, ale i na duševním prožitku, a vyskytli se emočně vyšroubované situace v zápase, které vstřebávám hůře než za mlada, konec zápasu jsem neunesl a raději odešel ze hřiště. Spoluhráči se divili, že mne takového neznají, ale možná je to tím, že za Kbely hrálo 5 hráčů, co hokej začali provozovat od dětství a známe se navzájem, a 4 (slovy čtyři) co ho začali hrát intenzivně před pěti lety – ostatně divili se jen ti čtyři!

kozich

Krátká statistika na závěr:

Dušan dal ze sedmi trestných střílení (roh) 5 branek z obou turnajů.
Aleš dostal neuvěřitelně vysoký počet jeslí, z toho dokonce jednu z penalty!
Bylo krásné počasí.
Milan proměnil dvě ze dvou penalt.
Kouč Čočkin slíbil flašky za bednu a musel pro ně do Billy. Neměl je vůbec připravené s sebou…!
V loňské sezóně jsme se pohybovali na chvostu hluboko v poli poražených, nyní jsme po dvou turnajích druzí.
Nikdo se nepopral…

1 thought on “Veteráni v domácím prostředí druzí

1. SUDÍ POUŽÍVÁ PŘI TAKTO VÝZNAMNÝCH ZÁPASECH ZNAČKOVÉ, DIGITÁLNÍ HODINKY zn,CASIO /dříve vyráběné v Japonsku, nyní ještě dál…./ A NEŘÍDÍ SE ČASOMÍROU U HRIŠTĚ /při přerušení zápasu se časomíra nezastavuje../ KONEC ZÁPASU BYL ODPÍSKÁN PO ODEHRÁNÍ 15 minut. ALE ZA PŘÍPADNOU PROHRU TÝMU SE OMLOUVÁ, PROTOŽE VŽDY, KDYŽ JEDNO MUŽSTVO PROHRAJE, JE CHYBA NA STRANĚ SUDÍHO…PS: STAČILO DÁT JEN O JEDEN GÓL NAVÍC NEBO BRANKU NEDOSTAT, ALE TAK JE TO VŽDY.