Ženy měly venkovní premiéru v Českých Budějovicích

Ženské družstvo Kbel nastoupilo v rámci nového nultého ročníku I. ligy žen formátu 5+1 13. září 2020 na turnaji v Českých Budějovicích v prvním zápase proti družstvu Kadaně.

První poločas, paradoxně, byl za celý den asi nejlepší. Výsledek 1:2 napovídal, že by mohlo být ve druhé půli dobře, nebo ještě lépe. Nicméně už dnes víme, že nás bolí mnoho věcí a jedna z nich je fyzická připravenost. Během tří oficiální tréninků jsme pracovali spíš na technických a organizačních věcech.

Projevila se zkušenost, a větší agresivita kadaňského týmu. Naproti tomu jsme udělali v obraně pár osobních, nevynucených chyb, a dostali jsme dva velmi laciné góly. Tím to bylo asi zpečetěno a rozhodnuto. 

Na druhou stranu obě branky, které dala Magda Gologovová, byly velmi povedené a nemohu říct, že byly náhodné. Je potěšující, že jsem viděl snahu o provedení akcí, které jsme dělali společně na tréninku.

Kadaň – Kbely   6 – 2

Oproti prvnímu zápasu, který jsme odehráli brzy ráno, jsme ke druhému nastoupili ve 13.00 odpoledne. Neměli jsme nikoho na střídání, Veronika odjela na utkání do Prahy (nicméně je taky nutné poděkvat, že přijela na první zápas!), a nakonec se před poločasem zranila Magda Goligovová, a my jsme museli hrát ve čtyřech v poli. To jsou zásadní faktory, které měly vliv na celkový obraz zápasu se Slávií C.

Družstvo Slavia C, je složeno z 99 % bývalých reprezentantek… mohly by hrát extraligu a i když na chvostu, tady v I. lize je znát diametrální rozdíl. Přiznejme si, že jediná z našich hráček hraje extraligu za Hostivař a to Anička Grieblová. U Aničky bych se rád zastavil a chtěl bych i touto cestou poděkovat za vzorný a nezdolný přístup. Děkuji 

Pozitiva: Velká snaha o provedení nacvičených technických věcí z tréninku. Velké pokroky „malé“ Majdy Žižkové. Příkladem byl sice jediný gól, který jsme dali, ale zase velmi povedený po spolupráci zmíněné Máji Žižkové s Aničkou.

Musím rozhodně vyzdvihnout přístup holek ze Slavie „C“ (K. Poloprutská), které si sice opravdu pěkně zastřílely, ale jak se zranila Magda, tak hrály také ve čtyřech. Což byla nakonec nevýhoda, Slavia měla mnoho prostoru po našich individuálních chybách, které se kupili ve velkém. Kbely : Slavia C 1:8.

Shrnutí: Musím zde poznamenat, že děvčata stále poznávám a nějaký čas ještě budeme oboustranně na poznání potřebovat. Na halu bych chtěl být připraven.

Je důležité zmobilizovat všechny holky. Úkol pro mě. Začít pracovat na fyzické připravenosti, bez toho prostě pozemní hokej hrát nejde.

Dále bylo znát, že tam nebyla Sára, zranila se na čtvrtečním tréninku. Příště bude Eliška Podskalská a je v jednání Tereza Pazlarová. Když to sečtu, budeme v krátké budoucnosti rozhodně konkurenceschopní ostatním týmům a moc se na to těším.

Sestava:
Anna Grieblová                        1x asistence
Magdaléna Žižková
Magdaléna Goligovová             2x branka
Karolína Hanousková
Monika Olmrová                      1x asistence
Veronika Rebcová
Lucie Hájková

Ivo Jelínek

Fotografie jsme našly v galerii Zoneramy týmu Českých Budějovic

https://www.zonerama.com/vaclavfoti/Album/a1d14b24-67ea-4a07-9618-64fe2e812bcb

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..