Ženy odehrály první oficiální zápasy v historii klubu

Pozemnímu hokeji ve Kbelích od založení vládli (dá se říci) jen muži. Dívčí složce se moc nedařilo, ale pokud se nějaká ta hvězda narodila, hrála s kluky dokud to šlo a pak přešla do jiného oddílu. Nicméně čas od času jsme několikrát dali dohromady mladší žákyně, účastnili jsme se spolu se začínajícím ženským týmem Litic i v soutěži mladších dorostenek, v současnosti máme široký kádr starších žákyň, ale  tým žen, kromě turnaje o Balounův memoriál, jsme nikdy, jako oddíl, nepostavili.

Až nyní, v halové sezóně 2019/2020 můžeme definitivně říci, že hráčky, které v našem oddílu vyrostly, se po letech daly dohromady a spolu s dvojčaty Novými a několika staršími žákyněmi odehrály první „historické“ zápasy v ženské kategorii. První dva zápasy I. halové ligy žen se 24. listopadu 2019 odehrály v Kadani.

Nejprve jsme se střetly s Rakovníkem B a poté se Slávií Praha B. Ač jsme oba prohrály (3:7, 4:7), nebylo to tak jednoznačné, jak by se z výsledku mohlo zdát. S Rakovníkem byl zápas vyrovnaný a lámal se na stranu soupeře až po jeho polovině. Se Slávií byl průběh téměř stejný, a vždy nám soupeř odskočil ve třetí čtvrtině*. Nejpovedenější část hry byla ve čtvrtých čtvrtinách, ale to už se brankový rozdíl s výrazně zkušenějšími soupeři tak snadno smazat nedal.

Ženy nehrály dnes v nejsilnější sestavě. Uvidíme, jak si povedeme v dalších kolech.

———————————————-

*Seniorské Kategorie hrají systémem 4x 10 minut.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..