V plánu a harmonogramu trenérské komise oddílu pozemního hokeje TJ Sokol Kbely je dvakrát do roka uskutečnit interní školení trenérů. Na podzim jsme měli jedno, ale cítili jsme, že by bylo dobré odjet mimo Prahu, nechat starosti doma a vytvořit si dostatečný prostor pro řešení, nebo diskuzi problémů, na které jinak není moc času. I proto se naši trenéři spolu s vedoucími družstev vydali na víkendové školení s poradou trenérů o víkendu 2. – 3. dubna na horskou chatu Na Perlíčku do hospůdky Prdek.

Na programu toho bylo hodně, ale lze ho rozdělit na tři základní části. Jedna část byla školení, kde jsme si rozebrali uplynulou halovou sezónu. Dušan ukázal na videu trenérům některé herní systémy s rozborem trestných rohů a poukázal na potřebu efektivity při plánování tréninkových jednotek, zejména pak co se týče modifikace jednotlivých cvičení, jejich postupného zvyšování náročnosti a minimalizace prostojů v případě přestavování cvičení nebo front. Ukázali jsme si i batůžek a základní pravidla doplňkového sportu flagfootball.

Druhá část setkání se nesla v duchu porady trenérů a diskuzí na téma chod oddílu, plány do budoucna, nebo ujasnění si komunikace v oddíle a v neposlední řadě jsme si zvolili nové vedení oddílu, které nám, doufáme, posvětí Spolek podporovatelů pozemního hokeje, se kterým úzce spolupracujeme a koordinujeme veškeré naše oddílové aktivity.

Nový výbor ve složení předseda David Boháč, místopředseda pro provoz Vojtěch Felt a místopředseda pro sport Marek Fikrle, byl zvolen prakticky jednomyslně a v této nové sestavě jsme se po nedělním obědě postupně rozjeli domů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..