Vyhráli modří Rohostřelci

Soustředění sice skončilo před mnoha hodinami, ale fanoušci a příznivci našeho oddílu pozemního hokeje jsou jistě zvědaví, jak skončila celotáborová hra mezi čtyřmi týmy, které na začátku rozdělil kouzelný klobouk zapůjčený ze školy v Bradavicích. V konečném součtu vyhrál tým modrých, který byl celou dobu tak nějak různě v peletonu. Skutečně letos to bylo na houpačce. Jeden den jsi na koni, druhý den si neusteleš a jsi na chvostu. Inu musíme modrým Rohostřelcům pogratulovat.

Zatímco v pátek ještě dobíhaly tréninky podle plánu, v sobotu už byl volný program, kdy jsme si nejprve dopoledne chvilku zacvičili tabatu, a odpoledne jsme udělali velký zápas na celé hřiště. Zahrálo si i pár rodičů a skutečně se snažili. Alespoň odcházeli z hrací plochy zničení. V sobotu večer jsme si pak dali na dobrou noc klobásy, podívali se na finále Mistrovství Evropy žen v pozemním hokeji a  v neděli ráno jsme to všechno sklidili, stany složili a Litice opustili. Několik dětí už odjelo v pátek a v sobotu večer.

Pokud bychom v krátkosti zhodnotili letošní soustředění, musím konstatovat, že to bylo jedno z nejnáročnějších. Praktické tréninky střídaly jednotky mimo hřiště, tato měla pracovní název „jít do klece“, a nikdo nic nevypustil. Koncem týdne už jsme byli trochu unavení z tréninků, ale i z počasí, protože dusno a sluníčko bylo s fyzickou zátěží náročnější než ze začátku týdne, kdy bylo pod mrakem a neměli jsme tolik úžehů. I když otázka je, zda to byl skutečně úžeh, či dehydratace, nebo špatná reakce na kuchyň pana kuchaře v Sokolovně. Ale je to už za námi a všichni jsme se vrátili zdraví.

Soustředění je také teambuilding klubu a musím přiznat, že letos mne překvapila reakce všech na trest pro Heinze, který se po večeři „houpal“ na železné brance tam a sem a byla to velká sranda. Dostal za tuto hloupost deset kliků a všichni kolem vyskočili a s pokřikem: „Já taky, já taky, jsme tým!“ si ty kliky odpracovali s ním. Vzápětí Kuba Kýbl si na druhé brance železných vrátek udělal pár shybů (což je chválihodné ale z pohledu etikety slušného chování nevhodné), za což dostal trest stejné kvalifikace (deset kliků), a opět si to s Kubou střihli všichni ostatní.

Organizátoři soustředění děkují všem za aktivní přístup k tréninkům, rodičům za pomoc nejen během týdne při organizaci dne, ale i na konci při úklidu, zejména maminky, které přijely vyzvednout sportovce vzali na pár minut koště a pomohly s úklidem šaten. Moc si toho vážíme, ač by to mohlo vypadat, že jsme si toho nevšimli. Jsme rádi, že se nestalo vážnější zranění, odřená kolena a lokty nepočítáme. To ke sportu patří. Děkujeme a na viděnou na tréninku. 

Fotky jsou v galerii facebooku, a některé další přibudou i na rajčeti. Pokud byste kdokoliv měl o nějaký snímek zájem si ji vytisknout do alba, neváhejte a řekněte si o snímek v plné velikosti pro tiskovou kvalitu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..