Mladší žáci zahájili sezónu šesti body

Mladší žáci odehráli své první zápasy základní skupiny doma ve Kbelích v neděli 5. září 2021. Byla to jejich první ostrá premiéra společného zápasu bez toho, aby byli dělení na A a B tým.

Poprvé jsme se společně viděli na soustředění a po pár (pár jsou dva) trénincích jsme hned v úvodu nastoupili proti Slavii Praha, která měla zcela čerstvý tým postoupivších žáčků z přípravky. Bylo to znát, naše převaha zkušených hráčů dávala Slávistickým lekci, ale i přesto jsme měli okamžiky, kdy jsme z ničeho nic přestávali hrát a to doslova. Zajímavostí, a k našemu štěstí, to zmátlo i soupeře, přestával hrát také a trenéři na obou stranách svými hlasivkami museli své svěřence přesvědčit, aby se zase rozeběhli a začali hrát.

Slávie je v tomto směru silná a je jedno, kdo za ní hraje, zda zkušený nebo nezkušený hráč, a dokonale některá zaváhání využila ve svůj prospěch tím, že z našeho jasného vedení 3:0 se stalo drama a sešívaní dokázali až moc jednoduše vyrovnat.

Konečné skóre 9:5 nakonec odpovídalo herním zkušenostem, ale kdybychom byli více důslední v zakončení mohlo by být skóre v náš prospěch vyšší, takhle jsme jen způsobili slávistickému brankáři nespočet modřin od míčku.

Ve druhém zápase jsme se setkali s Plzní-Litice B, která svůj tým mladších žáků buduje a proto jsme se v průběhu zápasu rozhodli hrát jen ve čtyřech, abychom jednak dali šanci soupeři, a jednak jsme se mohli zapojit na hřišti více do akce a vyzkoušeli si pořádně pohyb po hřišti. Výhra 14:0 odpovídá situaci na hřišti.

Sice šest bodů, ale hra byla vždy plná nepřesností, nedůrazu a někdy i naivního obcházení soupeře. Další zápasy se odehrají 19. září na hřišti SK Slavia Praha.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..