Mladší žáci slaví první turnajovou výhru

Hygienická vládní opatření vedla ke zrušení všech soutěží pozemního hokeje, zejména dlouhodobé ligy mladších žáků, ve které jsme se na podzim probojovali do finálové skupiny, ale už nezjistíme, jak bychom dopadli na jaře. Nicméně v rámci dohody pražských klubů se odehrají turnaje mladších žáků a prvním z nich, kam se tým Kbel přihlásil, byl sobotní turnaj 12. června ve Kbelích.

Z počátku se hráči rozkoukávali a zahřívali na provozní teplotu. Něco jiného je zápas při tréninku, a něco jiného je pak premiéra se skutečným soupeřem. Ale přes těžkopádný začátek se kluci rozehráli a postupně vyprovodili ze hřiště tým Pragy, Bohemians, Hostivaře a čerstvého halového mistra HC President.

Rozhodně to však nebyli jednoznačné výhry. Všechny byly vydřené, zejména zápas s Hostivaří jsme nezvládli fyzicky, ale soupeř většinou netrefil branku, zato nám to zadunělo po několika vydařených a hezkých útoků. 

Snažili jsme se hru roztahovat do prostoru, zkoušeli vysoké puše, které byly z hole Honzy Růžka pro protivníky velké překvapení a prakticky všechny góly v naší síti padly jen a pouze kvůli neobsazenému hráči, který se nám dostal za záda a dokázal překonat výborného Honzu Ambrože v brance. 

Nedaří se nám kličky, respektive souboje jeden na jednoho, mnohdy mohl nabýt divák pocit, že obrana dává šanci protivníkům vystřelit na branku (ukaž mi, co uděláš, a já ti řeknu, zda se ti to povedlo), ale bojovali jsme (zejména Jára nedal nic zadarmo), dokázali jsme mít hru pod kontrolou a hlavně, ze čtyř zápasů, jsme ani jeden neprohráli.

Trenérské duo Anča a Sára

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..