První kola dorostenců bez bodu

Nezvykle na tradiční hrací den neděli odehrál svůj první ligový zápas v hale tým dorostu ve státní svátek 17. listopadu v Plzni. Utkali jsme se nejprve s ambiciózními Liticemi a poté pro nás neznámou, ale perspektivní Kadaní.

Plzeň-Litice střídal pravidelně dvě pětky, my jsme nastoupili se dvěma staršími žáky, z toho jeden byl na střídání. Ač jsme první půlku drželi krok a skóre bylo v náš neprospěch jen 0:4, ve druhé půli už nás soupeř přejel a my odešli z palubovky s náloží 0:14.

Proti Kadani jsme krásným sólem a ještě krásnější střelou vedli díky Viktorovi Boháčovi, ale poločas skončil 2:2, když Jan Růžek před sirénou vyrovnal. Přesto, že jsme si vytvořili střelecké pozice, branku jsme nedali. Naopak Kadaň měla více sil a dokázala dotlačit za Viktorova záda ještě dvě střely.

Suma sumárum je za týmem dorostenců nepovedené dvoukolo, kde jsme byli důstojným protivníkem jen polovinu zápasu. Ve druhé půlce nám došli jednak síly, a jednak se nám nic nedařilo. Ale skutečně se nic nedařilo… Nahrávky nenašly spoluhráče, když jsme přijali nahrávku, míček odskočí na hůl soupeře, nebo si ho pošlapeme, nebo ho mineme. Poziční hra byla pomalá, nestíhali jsme v závěru tempu zápasu a s jedním střídajícím hráčem jsme byli oproti soupeři v nevýhodě. Postupem času jsme byli pomalejší. V některých momentech vládl na naší straně trochu chaos, který byl způsobený hlavně nepřesnostmi a nedůsledností v plnění taktických pokynů.