Třetí rok po sobě odjelo mládežnické družstvo TJ Sokol Kbely oddílu pozemního hokeje na mezinárodní halový turnaj do Vídně, pořádaný místním klubem Wiener Neudorf. Letos jsme se zúčastnili rovnou se čtyřmi týmy. Jedním týmem přípravky, druhým mixovaným týmem přípravky a mladších žáků, a se dvěma družstvy starších žáků a žákyň.

Sympatické na tomto turnaji je to, že se ve všech kategoriích hrál v mixu (kluci i holky dohromady) a věk hráčů se důsledně neřešil. V kategorii starších žáků dokonce nastupovaly týmy mladších žáků a se svou technickou a taktickou vybaveností s tím neměli problém; u týmu ze Slovinska Moravske Toplice, jsem zase měl pocit, že proti nám hrají dorostenci a dorostenky. Pro přípravu na nadcházející sezónu to ale nevadí.

V sobotu 9. listopadu proběhl turnaj staršího žactva. Zatímco zbytek výpravy (přípravka, mladší žáci a rodiče) se vydal do Schönbrunu podívat se na pandu v Zoo a na prohlídku rozlehlého parku, starší žáci a žákyně se střetli v celkem šesti zajímavých zápasech ve dvou skupinách a pak křížem o konečné umístění.

Žákyně odehrály první tři zápasy s těžkými soupeři velice kvalitní duely. Nasazení a bojovnost holkám rozhodně nechyběla a Nikola v brance dokázala zastavit a zablokovat nesčetně protiútoků. Po prohrách 0:1 a 0:2 v zápase proti Moravským Toplicím sahaly po remíze 0:0, ale v dohrávaném rohu soupeř dokázal se štěstím Nikču prostřelit.

Záznam zápasu starších žákyň s Moravskými Toplicemi

V předposledním zápase proti urostlým a perfektně hokejově vybaveným klukům ze Šenkvic děvčata sice prohrála 0:5, ale odehrály jeden z nejlepších duelů na turnaji. Před posledními dvěma zápasy trenér rozhodil tým řešením nehokejových záležitostí a holky nenašly dostatek koncentrace na navázání předchozího výkonu a prohry 0:6 a 0:5 nám zaručily poslední 12. místo na turnaji. (Dušan)

Starší žáci ze začátku přišli na hřiště s docela dobrou, optimistickou náladou, ale myslím, že první tři zápasy velice podcenili, a moc se na hru nesoustředili. Dělali zbytečné chyby, zejména takové, že neměli hokejku položenou až u země, zůstávali schováni za soupeřem, nenabíhali si pro míček do volného prostoru a vůbec se celkově na hřišti motali a chvíli jim trvalo, než se zorientovali. Ostatně není divu. Byl to první kontakt s halovým hokejem v této sezóně.

Záznam zápasu starších žáků HG Mödling

Po prohře 0:1, remíze 0:0 a výhře 3:2, když Jonáš v dohrávaném rohu prostřelil brankáře, nastoupili kluci do posledních třech zápasů „naštvaní“ a začali pořádně hrát s hokejkou u země, více si nabíhali, a snažili se neodevzdávat balónek soupeřovi hned z první. Na turnaji obsadili konečné 5. místo. (Aneta)

V neděli 10. listopadu se odehrál turnaj kategorie přípravky. Náš první tým, který byl složený z mladších žáků, vstoupil do turnaje s velkým zápalem a odhodláním. Ihned po rozehrání soupeře jsme ho napadali a často úspěšně. Kluci spolu od turnaje Dr. Pošíka konečně komunikovali, využívali celý prostor hřiště a snažili se aktivně nabíhat pro balóny. První čtyři zápasy byly skvěle zvládnuté a my nabrali na sebevědomí. Celkové skóre po 4 utkáních bylo 15:0. Pátý zápas měl rozhodnout, zda se utkáme o zlato či o bronz.

Začátek zápasu probíhal opět velmi dobře, ale po brance v naší síti jsme začali být příliš zbrklí a roztěkaní. Bohužel i přes to, že jsme měli větší držení míče i více akcí na bránu, zápas dopadl 0:2 pro soupeře. Emoce přímo sršely a padlo i pár slz. Po týmové poradě jsme se vzchopili a do boje o bronz jsme nastoupili připravení a koncentrovaní. Náš tým odvedl bezchybný výkon a po úžasně odvedené práci jsme zápas úspěšně ovládli a turnaj jsme zakončili na konečném 3. místě. (Sára)

Souboj mladších žáků o 3. místo s HG Mödling

Druhý tým přípravky vlétl do turnaje jak uragán. Dvě výhry na začátek! Co víc si přát? Bohužel to byly poslední výhry v základní skupině. V dalších dvou zápasech jsme vždy prohráli o kuličku. Poslední zápas s pozdějším vítězem byl ze začátku vyrovnaný, ale ke konci nás jednoznačně převálcoval. Do bojů o 7. místo nastoupily dětičky plně koncentrované a výhra 3:0 byla tou správnou záplatou na zklamání z předešlých zápasů. Děti získaly mnoho zkušenosti a zažily i penaltu, která se v této kategorii v tuzemské soutěži nepíská. (Petr)

Souboj o 7. místo přípravky s týmem SV Arminen

Na turnaji jsme se střetli s týmy, se kterými se běžně nesetkáváme, které hrají odlišným stylem, mají jiný přístup v osobních soubojích a rozhodně to byla pro všechny velká škola. Speciální poděkování patří Davidu Boháčovi a Robinu Weintrittovi za naplánování a zorganizováni tohoto oddílově- rodinného zájezdu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..