31.10.2022 odjely širší reprezentační výběry ČR v kategorii U16 dívek a chlapců na přípravný kemp a přátelské zápasy do Holandska, jedné z hokejově nejrozvinutějších zemí.

Je naprosto skvělé, že do výběru chlapců byli nominováni tři kmenoví hráči našeho klubu, konkrétně Honza Ambrož, Viktor Boháč a Tonda Lupač. Celá akce byla pořádána ČSPH, trvala celkem 4 dny a měla opravdu profesionální zajištění s týmem hokejových trenérů, kondičních trenérů a fyzioterapeutů. Všichni účastníci absolvovali několik tréninkových dávek, z nichž úterní byly pod vedením holandských trenérů a dva přípravné zápasy proti holandskému výběru a jednomu z předních holandských týmů.

Klukům jsme položili stejné otázky ohledně reprezentačního kempu a zde jsou jejich odpovědi:

Jak se ti Kemp líbil a jak sis ho užil?

Tonda: Jo, kemp se mi líbil a celkově jsem si ho užil. Jsem rád, že tréninky byly i s holandskými trenéry, bylo to o něčem jiném. Nejvíce jsem si ovšem užil zápas.

Viktor: Mě se kemp osobně líbil moc, úžasná parta lidí, skvělé tréninky a dva vynikající zápasy, které jsme v Holandsku odehráli. Navíc jsem měl možnost v obou nastoupit. Největší radost mi udělalo, že jsem vůbec měl možnost se této akce zúčastnit.

Jací byli soupeři v přípravných zápasech?

Tonda: Bylo vidět, že si s míčkem umí více pohrát a jsou víc sehraný, než jsme byli my. Na druhou stranu jsem čekal, že budou silnější a převálcují nás. Nebyli špatný, ale na to, že jsme spolu nikdy před tím nehráli zápasy, tak si myslím, že to byly dobré zápasy.

Viktor: Soupeři byli silní a sehranější, ale myslím si, že jsme s nimi i přes dvě porážky (1:3 a 2:3) dokázali držet krok. Přes to, že jsme spolu jako výběr hráli poprvé, tak si myslím, že jsme předvedli solidní výkony a zápasy hodnotím pozitivně. Dobře je hodnotili i naši trenéři.

Jaký tam byl kolektiv?

Tonda: Myslím, že jsme skvělá parta kluků. Jak teamově, tak i jako kluci, co si navzájem povídají.

Viktor: Kolektiv byl výborný. Všichni se spolu bavili a myslím si, že jsme byli až drobné výjimky super parta.

Honza Ambrož zhodnotil kemp následovně:

Za mě byl kemp super. Jsem vděčný za možnost se sem dostat. Cesta do Holandska byla dobrá, ale nejhorší bylo spaní, v autobusu se nedalo vůbec spát a všichni jsme byli na pondělním tréninku úplně rozlámaní. Večer se hrál zápas, do kterého byla vybrána zhruba polovina týmu a ta druhá nehrála. Mně se nepovedlo do prvního zápasu nastoupit, a proto jsem musel ještě s dalšími spoluhráči sledovat, jak náš tým zpracovával míčky. V úterý jsme měli dopolední trénink s trenéry ze Sportways a odpoledne se jelo do nedalekého Hattemu na zápas. V tomto zápase jsem měl možnost hrát. Bohužel jsme prohráli, ale bylo vidět, že jsme na hřišti nechali všechno. Ještě náročnější na tom bylo to, že jsme oproti zápasům v Česku hráli 4 x 20 minut na celé hřiště. Já celý kemp hodnotím pozitivně, odmakali jsme 2 zápasy a jako kolektiv jsme se také hodně sblížili.

 


Nechť je tento úspěch motivací pro další kbelské hráče do tréninkového úsilí. Jak je vidět na příkladu těchto 3 kluků, tak je možné dostat se ze Kbel až do reprezentace, stejně jako se to podařilo i jejich předchůdcům jako je např. Kačka Laciná, Tomáš Vohnický, Kuba Griebl, Jonáš Lupač, Veronika Rebcová a mnozí další.

David Boháč

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..