Letošní letní soustředění kategorií U6, U8, U10 bylo již pošesté vedeno jako příměstský tábor na domácím hřišti ve Kbelích. Jak už se tu stalo téměř zvykem, provázelo nás čistokrevné letní počasí a slunce na nás mohlo oči nechat. Snad i pro naše krásná, pro letošní rok žlutá, klubová trička. A bylo to právě slunce, kdo určoval průběh a náplň tréninkových jednotek.

Ráno nás nechávalo procvičovat náročnější silová a pohybová cvičení, před obědem dovolilo trénovat koordinaci a obratnost a odpoledne nařizovalo nevzdalovat se od vody. Ať už v bazénech, na čepicích nebo v lahvích.

Někdy, když nedávalo slunce pozor a schovalo se za mrak, trénovala se odpoledne modelová hra dospěláků s dětmi.

Středeční „odpočinkový“ den byl pestře naplněn. Osmnáct borců ve žlutých dresech vyrazilo do pedálů na projížďku okolím. Doprovodem bylo sedm dospělých v sedlech. Během jízdy proběhly i praktické ukázky fyzikálních zákonů jako například setrvačnosti a zemské přitažlivosti. Figuranti se ale vždy oklepali a jelo se dál. Další skupina měla za úkol průzkum letecké techniky v místním muzeu Kbely. Také vše splnila na výbornou.  Při „noční bojovce“ se ukázalo, že i se strašidly se dá domluvit a úkoly zadané bílou paní se podařilo splnit.

Změnou pro letošní turnus bylo využití obědů ve školní jídelně, pár desítek metrů od hřiště. Troufnu si říci, že jde o změnu k lepšímu.

Prožili jsme prima týden plný smíchu a legrace. Drobné slzy rychle oschly, únava a nevolnosti z letních teplot netrvaly dlouho a každý si určitě odnesl krásné zážitky.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..