Starší žákyně se rozloučily s rokem 2019 se ctí

Poslední dva zápasy v roce 2019 odehrál tým starších žákyň TJ Sokola Kbely v hale Chodov v něděli 22. prosince 2019. Nejprve nastoupily proti dívkám z Hostivaře a pak proti Rakovníku.

Zápas proti Hostivaři byl výjimečný v tom, že jsme prvních pět minut neinkasovali, což je z jedné strany dobré znamení, ale z druhé strany jsme dali šanci se soupeři možnost se rozehrát a pak nás válcoval. Dělali jsme taktické i individuální chyby, pohyb byl chaotický bez důrazu, bez šancí jsme prohráli 11:0.

Nebyl to dobrý zápas, dokonce jeden z těch frustrujících, kdy je potřeba zapracovat na mnoha činnostech. Vybrali jsme si alespoň důkladný pohovor, a připravili se na Rakovník mnohem svědomitěji.

Bohužel po úvodním hvizdu jsme opeět ani ne do minuty inkasovaly na 0:1, ale narozdíl od ostatních zápasů děvčata hrála zodpovědně, držela se taktiky, nechybovala, makala a vydřela nadějný výsledek 0:1 ve fyzicky náročném poločase. Rakovník ale není nijak nezkušený tým a v čele s reprezentantnou Veronikou Přibíkovou zapnul na vyšší stupeň a my už odešly fyzicky, i mentálně. V tom měl soupeř navrch. Ale pokud zohledníme a srovnáme první zápas s první půlí proti Rakovníku, je to úžasný kvalitativní posun a velká pochvala všem, kdo dnes stály spolu na hřišti.

Prohrály jsme 0:7, ale dostaly jsme se do šancí, do střely na branku, uhájily jsme útočné rohy, zkrátka: velká pochvala.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..