Přípravný turnaj v Hradci starších žáků

Ikonický královéhradecký halový turnaj Suda cup, jeho již 26. ročník, prověřil dovednosti našeho týmu kluků U15. Celodenní nedělní akce, toho času 19.11.2023, nám řekla mnohé o tom, jaké máme přednosti, ale hlavně nedostatky, na nichž musíme v následujících trénincích zapracovat.

Prvním turnajovým soupeřem nám byl tým z Jičína, který je od ostatních mírně odlišný v tom, že jeho svatyni střeží gólmanka. Nutno dodat, že velmi kvalitní. A to byl pro nás problém, který jsme, i přes mírnou herní převahu, nebyli schopni vyřešit a jelikož soupeřovi se podařilo vstřelit jedinou branku v zápase, odešli jsme právě o ni poraženi.

Do dalšího zápasu jsem nastupovali v rolích menších outsiderů, protože proti nám nastoupil silný domácí hradecký mančaft. Totálně jsme zaspali první minuty zápasu, po kterých, neustále se výkonnostně zlepšující, Miki dvakrát lovil míček ze své branky. Poté se hra relativně vyrovnala, i my jsme měli dobré možnosti na korigování skóre. Bohužel se ale ukázalo, že právě tahle důležitá část hry je pro nás aktuálně největším kamenem úrazu. Naproti tomu Hradec přidal branku ještě jednu, konečné skóre tedy 0:3 v náš neprospěch.

Po dvou odehraných zápasech jsme měli dlouhou pauzu, kterou jsme vyplnili nejdříve obědem a poté taktickou poradou, spojenou se shlédnutím videí z předchozích zápasů, za jejichž natočení děkujeme zástupcům z řad opět skvěle podporujících rodinných příslušníků.

Posledním zápasem naší skupiny, ve kterém se finálně rozhodovalo o konečném umístění v ní, bylo pražské derby s Bohemians. Do zápasu jsme šli s čistou hlavou a s tím, že si chceme zahrát hokej a začít praktikovat poznatky z předchozí taktické porady. V podstatě se to podařilo, hra byla z našeho pohledu minimálně vyrovnaná, stejně jako finální skóre, kdy oba týmy dokázaly tomu druhému vstřelit po jednom gólu. Díky lepšímu skóre z předchozích zápasů jsme ve skupině skončili na třetím místě.

Ve druhé skupině hráli kluci z bratislavské Rači, ale jelikož to byli věkově dorostenci (podle části našich kluků dokonce některé slovenské hráče přijeli podpořit i jejich děti), jejich výsledky se do tabulek nepočítaly, ve skupině skončili poslední a tedy do kříže byli našimi soupeři. Naši kluci měli s ohledem na věkový a fyzický rozdíl ze zápasu velký respekt, který ale prakticky zmizel s prvním hvizdem a rozehrávkou.

Naprosto bez bázně a hany se pustili do zápasu a zaskočili tím nás, soupeře a nejspíš i sami sebe. Hrál se hodně svižný koukatelný hokej nahoru dolů, kluci hru vesměs stíhali a byli staršímu soupeři z velké části naprosto rovnocenným soupeřem. Co se nestihlo fyzicky, zahrálo se hlavou. V oficiální výsledkové tabulce je výsledek 1:2 z našeho pohledu, ale máme takový pocit, hádat se nebudeme, že zápas skončil 1:3.

Jak již bylo zmíněno, výsledky s Račou se nezapočítávaly, takže naším posledním zápasem byl boj s Presidentem a to o konečné 5. resp. 6. místo. Během turnaje šel náš výkon každým zápasem nahoru, jen ta finální fáze, tedy střílení branek, nám moc nejde. Takže i když byl zápas opět koukatelný, často se objevovaly hezké hokejové pasáže, do branky jsme balonek dostat nedokázali. Oproti tomu jsme ale dobře bránili, takže po konci zápasu bylo skóre vyrovnané a šlo se na samostatné nájezdy. Ty jsme zatím moc netrénovali a bylo to vidět. Až dodatečný nájezd rozhodnul o tom, že jsme na turnaji obsadili šesté místo.

Do turnaje jsme nešli s cílem ho vyhrát, ale ověřit si naše schopnosti a možnosti postavit se různě silným soupeřům. Tento cíl byl splněn. Vzhledem k tomu, že následující první ligové kolo se koná již tento víkend, turnaj byl vhodně načasovaný a doufáme, že to bude jen lepší.

Jakub Krábek
Dušan Hrazdíra
Foto: Martin Večeřa https://eu.zonerama.com/phkbely/Album/10706252

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..